You are currently viewing Ronan Lamy Chappuis już po operacji!

Ronan Lamy Chappuis już po operacji!

Ronan Lamy Chappuis LGP.Wisla .2015 fot.Martyna.Osuchowska - Ronan Lamy Chappuis już po operacji!Nieco ponad miesiąc temu dotarły do nas smutne wieści o poważnej chorobie Ronana Lamy Chappuis. Na szczęście Francuz za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że planowana na maj operacja usunięcia nowotworu przebiegła pomyślnie. 23-letni reprezentant Trójkolorowych znalazł się też w kadrze swojego kraju na sezon olimpijski.

 

Przypomnijmy, że jeszcze w grudniu minionego roku skoczkowi z Bois-d’Amont zaczął dokuczać ból pleców. Po natychmiastowej konsultacji z lekarzem zlecono biopsję, która wykazała najgorszy scenariusz: nowotwór kości. Lekarze byli jednak dobrej myśli, a operacja miała zostać przeprowadzona na początku maja.

Dziś już wiadomo, że francuski skoczek najprawdopodobniej będzie miał jeszcze niejedną okazję do sportowych zmagań na skoczni. – Po ostatnich niepokojach z moim zdrowiem i samopoczuciem jest już dobrze. Operacja się udała. – napisał na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. Podziękował również fanom za okazane mu wsparcie i wszystkie pozytywne reakcje. Przyszły sezon Ronan Lamy Chappuis rozpocznie w kadrze B, wraz z Thomasem Rochem Duplandem i Paulem Brasme.

Przypomnijmy, że w związku z problemami zdrowotnymi kuzyn słynnego dwuboisty, Jasona Lamy Chappuis, starty w minionym sezonie zakończył już w połowie stycznia. Do tego czasu nie zdołał wywalczyć ani jednego punktu w żadnych zawodach rangi FIS. Jego najlepszym rezultatem w Pucharze Świata była 40. lokata, którą dwukrotnie zajmował w norweskim Lillehammer.

 

 

źródło: facebook.com/LamyChappuisRonanOfficiel

 

Przeczytaj więcej:

 

Dodaj komentarz