You are currently viewing Reprezentantki Niemiec powracają do skoków po kontuzjach

Reprezentantki Niemiec powracają do skoków po kontuzjach

Ulrike Graessler WSC.Falun .2015 fot.Julia .Piatkowska - Reprezentantki Niemiec powracają do skoków po kontuzjachNa nieco ponad miesiąc przed inauguracją 7. sezonu żeńskiego Pucharu  Świata w historii, z obozu niemieckich skoczkiń docierają dobre informacje. Po przerwie spowodowanej poważnymi urazami treningi wznowiły Ulrike Graessler i Anna Rupprecht. W niedługim czasie do koleżanek z reprezentacji powinna dołączyć także mistrzyni olimpijska, Carina Vogt.

 

Ulrike Graessler: „Mam nadzieję, że los w końcu się do mnie uśmiechnie”

Był grudzień 2015 roku, zawody Pucharu Kontynentalnego w norweskim Notodden. Wówczas dalsza sportowa kariera Ulrike Graessler stanęła pod dużym znakiem zapytania. Podopieczna Andreasa Bauera podczas jednej z prób upadła, wskutek czego doznała poważnych obrażeń żeber i obojczyka.

Mijały tygodnie, następnie miesiące, a czas powrotu reprezentantki naszych zachodnich sąsiadów do treningu wciąż się wydłużał. Latem, ponad półtora roku od upadku, Niemka po raz pierwszy założyła narty i zjechała po zeskoku skoczni. Blisko dwa lata od momentu feralnego skoku, 30-latka za pośrednictwem strony internetowej podzieliła się z kibicami dobrą nowiną – wicemistrzyni świata z Liberca (2009 r.) wróciła na skocznię i ma już za sobą pierwsze skoki.

Rupprecht Anna WC.Oberstdorf.2016 fot.Frederik.Clasen 300x200 - Reprezentantki Niemiec powracają do skoków po kontuzjach
Anna Rupprecht (fot. Frederik Clasen)

W końcu mam dla was dobrą wiadomość. Skończył się czas ogromnego cierpienia i po 20 miesiącach wróciłam na skocznię. Mogę znów skakać. To niesamowite uczucie – napisała triumfatorka Letniego Pucharau Kontynentalnego w latach 2008-2009. – Dziwnie czułam się siadając na belce po tak długiej przerwie, jednak dużo bardziej bałam się, gdy jechałam po rozbiegu. Automatyzm zadziałał, a to, co czułam w trakcie lotu, wynagrodziło trudy ostatnich miesięcy – tak swoje odczucia podczas pierwszego skoku opisała podopieczna Andreasa Bauera. – Mam świadomość, że powrót do rywalizacji w Pucharze Świata będzie wymagał ogromnego wysiłku, jednak nie poddaję się i muszę być cierpliwa. Chcę walczyć i mam nadzieję, że los w końcu się do mnie uśmiechnie – dodała Niemka. – Pierwsze skoki to dopiero początek, jednak nie powinno mi brakować motywacji do treningów. W następny weekend wystartuję w mistrzostwach kraju, które będą pierwszym poważnym sprawdzianem. Chciałabym podziękować wszystkim wspierającym mnie w tym niełatwym dla mnie czasie – zakończyła swój wpis Graessler.

 

Anna Rupprecht i Carina Vogt ponownie na skoczni

Powrót Ulrike Graessler to nie jedyna dobra informacja, która napłynęła zza naszej zachodniej granicy w ostatnich dniach. Urazy wyleczyły także będąca nadzieją niemieckiej kadry Anna Rupprecht oraz najlepsza z podopiecznych Andreasa Bauera, Carina Vogt.

Problemy zdrowotne 20-latki, reprezentującej barwy S.C. Degenfeld, pojawiły się podczas ubiegłorocznego konkursu elity w Niżnym Tagile. Przypomnijmy, że tuż po wylądowaniu 90-metrowej próby, Anna Rupprecht zachwiała się i z wyraźnym grymasem bólu chwyciła za kolano. Badanie przeprowadzone przy pomocy rezonansu magnetycznego w monachijskiej klinice, wykazało zerwanie przednich więzadeł krzyżowych (ACL) w  lewym kolanie, co dla młodej zawodniczki oznaczało przedwczesny koniec sezonu oraz przynajmniej 10 miesięcy przerwy od skoków.

z1269362 897274940294349 3801574300948460244 o 187 - Reprezentantki Niemiec powracają do skoków po kontuzjach
Carina Vogt (fot. Julia Piątkowska)

Wszystko wskazuje na to, że po poważnym urazie nie ma już śladu. W połowie października na Instagramie pojawiło się nagranie wideo, potwierdzające powrót drużynowej mistrzyni świata juniorów z Ałmatów (2015 r.) na skocznię.

Tuż przed inauguracją cyklu FIS Grand Prix we francuskim Courchevel, informowaliśmy o problemach zdrowotnych liderki niemieckiego zespołu, Cariny Vogt. Złota medalistka igrzysk olimpijskich w Soczi (2014 r.), upadając podczas treningu skręciła staw kolanowy, wskutek czego nie oglądaliśmy jej na skoczniach w trakcie letniej rywalizacji.

Najlepsza z podopiecznych Andreasa Bauera dochodzi do pełni sprawności i w niedługim czasie powinna dołączyć do koleżanek z reprezentacji, które znajdują się na ostatniej prostej w przygotowaniach do sezonu olimpijskiego.

 
 

I‘m back #firstjumps#acl#comeback#after10months #longwaytogo

Post udostępniony przez Anna Rupprecht (@anna_rupprecht)

 
 

Back together

Post udostępniony przez Carina Vogt (@carina_vogt)

 

źródła: ulrike-graessler.com / instagram.com

 

Dodaj komentarz