You are currently viewing Polskie pojedynki w Innsbrucku – czy Polacy w komplecie awansują do finału?
Kamil Stoch (fot. Julia Piątkowska)

Polskie pojedynki w Innsbrucku – czy Polacy w komplecie awansują do finału?

Stoch Kamil WSC.Lahti .2017 lot fot.Julia .Piatkowska - Polskie pojedynki w Innsbrucku - czy Polacy w komplecie awansują do finału?Polscy skoczkowie w komplecie awansowali do pierwszej serii trzeciego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w austriackim Innsbrucku. Na słynnej Bergisel zaprezentuje się jednak nie tylko „żelazna szóstka” trenera Horngachera na czele z turniejowym liderem, Kamilem Stochem, ale także 17-letni Tomasz Pilch – sensacyjny lider Pucharu Kontynentalnego.

 

Peter Prevc (19. miejsce w Pucharze Świata)
vs. Jakub Wolny (39. miejsce w Pucharze Świata)

Kuba po raz kolejny wystąpi w konkursie Pucharu Świata! Podobnie jak w Ga-Pa (gdzie konkurował z Eisenbichlerem), czeka na niego rywal z wysokiej półki – Peter Prevc, który jeszcze kilka lat temu miażdżył rywali. Wszystko zależy od warunków panujących na skoczni w momencie rywalizacji Jakuba z Peterem, Polak nie jest bez szans, gdyż Słoweniec nie grzeszy formą.

 

Noriaki Kasai (35. miejsce w Pucharze Świata)
vs. Maciej Kot (17. miejsce w Pucharze Świata)

Skoczek z Zakopanego będzie miał zaszczyt skakać w parze z legendą skoków narciarskich. Faworytem bez dwóch zdań wydaje się być Maciek, 45-letni Japończyk jest totalnie bez formy, na koncie ma tylko 26 punktów w klasyfikacji cyklu Pucharu Świata. Maciek co prawda też nie jest w najwyższej dyspozycji, jednak patrząc czysto statystycznie, 17. skoczek w klasyfikacji Pucharu Świata wydaje się być kandydatem do wygrania tego starcia.

 

Tomasz Pilch (nieklasyfikowany)
vs. Stephan Leyhe (16. miejsce w Pucharze Świata)

Co by nie mówić, na tę parę będziemy mieli szczególną uwagę. Zawodnik w swoim debiutanckim występie w cyklu Pucharu Świata kwalifikuje się do pierwszej serii! Skoki 17-latka w serii treningowej oraz kwalifikacyjnej były niezłe, więc kto wie, może zawalczy ze swoim starszym niemieckim kolegą. Mimo wszystko, Leyhe jest w bardzo dobrej formie i nie da się łatwo pokonać. Siostrzeniec Adama Małysza będzie musiał oddać dobry skok, by w razie porażki z Niemcem zakwalifikować się do serii finałowej jako szczęśliwy przegrany.

 

Karl Geiger (13. miejsce w Pucharze Świata)
vs. Piotr Żyła (14. miejsce w Pucharze Świata)

Słaba dyspozycja Piotra Żyły w ostatnich tygodniach... 38. miejsce w kwalifikacji, wskutek czego trafił w parze na dobrze dysponowanego Niemca, Karla Geigera. Faworytem jest oczywiście Karl, jednak Wiślanina stać na bardzo dobry skok, by móc zagrozić młodszemu od siebie zawodnikowi.

 

Florian Altenburger (nieklasyfikowany)
vs. Stefan Hula (15. miejsce w Pucharze Świata)

Zawodnik ze Szczyrku pokazuje, że konkurs w Ga-Pa był wypadkiem przy pracy. Mistrz Polski wraca do znakomitej dyspozycji, bardzo dobre skoki w serii treningowej oraz kwalifikacyjnej sprawiły, że znów wraca do grona zawodników walczących o najwyższe lokaty. Rywalem Polaka będzie Altenburger, który w zawodach Pucharu Świata jest co najwyżej statystą. Polak w teorii na pewno wyjdzie zwycięsko z tej rywalizacji, jednak potrzebny jest bardzo dobry skok, by móc w drugiej serii walczyć o miejsce w czołowej dziesiątce.

 

Jarkko Maeaettae (nieklasyfikowany)
vs. Dawid Kubacki (10. miejsce w Pucharze Świata)

Fenomenalna postawa Dawida, drugie miejsce na treningu, czwarte w kwalifikacjach. Podobnie jak w przypadku Huli, Polak jest murowanym kandydatem do zwycięstwa w tej parze, jednak należy oddać solidny skok.

 

Markus Schiffner (nieklasyfikowany)
vs. Kamil Stoch (2. miejsce w Pucharze Świata)

Tej pary właściwie nie trzeba analizować, Schiffner trafił najgorzej jak mógł. Kamil jest głównym kandydatem do zwycięstwa w konkursie, jak i całym cyklu Czterech Skoczni. Dwa dobre skoki na Bergisel przybliżą naszego lidera do końcowego triumfu w niemiecko-austriackim tourze.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz