You are currently viewing Niemcy odwołali Letnie Grand Prix w Klingenthal!
Vogtland Arena w Klingenthal (fot. gravitat-on)

Niemcy odwołali Letnie Grand Prix w Klingenthal!

Potwierdziły się nieoficjalne wieści, które już wcześniej podawaliśmy na łamach naszego portalu. Niemiecki Związek Narciarski poinformował o odwołaniu zawodów Letniego Grand Prix w Klingenthal, które miały się odbyć 3 października. Wówczas na Vogtland Arenie mieli rywalizować skoczkowie i skoczkinie. Powodem takiej decyzji są nadal istniejące obawy związane z trwającą pandemią koronawirusa.

 

A jednak odwołane!

O przesłankach dotyczących odwołania zawodów FIS Grand Prix w Klingenthal pisaliśmy już dwa tygodnie temu. Wówczas dotarliśmy do nieoficjalnych informacji mówiących o tym, że finałowe zawody letniego cyklu zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, będą prawdopodobnie odwołane. Nie zostało to ogłoszone oficjalnie i nawet komitet organizacyjny zmagań twierdził, że rywalizacja na Vogtland Arenie dojdzie do skutku. Informacje podawane także w polskich mediach zostały jednak dzisiaj zweryfikowane.

Niemiecki Związek Narciarski (DSV) za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej zapowiedział, że ze względu na kwestie bezpieczeństwa zdrowotnego, konkursy w Klingenthal się nie odbędą. Jest to niestety kolejny skutek pandemii koronawirusa i związanymi z nią obostrzeniami, zarówno na szczeblu krajowym, jak i międzynarodowym. Niemieccy organizatorzy w obawie przed kolejnymi zarażeniami w trakcie sporej imprezy sportowej, postanowili odwołać zmagania.

Największym priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo i zdrowie uczestników oraz kibiców. Aby móc to zagwarantować, potrzebujemy więcej czasu na opracowanie i przetestowanie pewnych rozwiązań. Dlatego z ciężkim sercem zdecydowaliśmy się odwołać Letnie Grand Prix” – powiedział prezes Niemieckiego Związku Narciarskiego, dr Franz Steinle. Przypomnijmy, że 2 października miały się odbyć treningi i kwalifikacje, a 3 października konkursy indywidualne kobiet i mężczyzn wieńczące letnią „pierwszą ligę” na igelicie. Dodajmy też, że poza LGP, zostały także odwołane finałowe konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego, które miały się odbyć w dniach 26-27 września, także w Klingenthal.

 

Zostaje Wisła i…? Niemcy myślą o zimie

Tym samym, po odwołaniu konkursów LGP 2020 we francuskim Courchevel i austriackim Hinzenbach, na „placu boju” (w terminarzu mężczyzn) pozostały inauguracyjne zmagania w Wiśle (22-23 sierpnia), a także konkursy w kazachskim Szczuczyńsku (5-6 września) i rosyjskim Czajkowskim (12-13 września). Panie natomiast rozpoczną sezon 15 sierpnia w czeskim Frenstacie, a później w tym samych dniach co panowie, zmierzą się także w Kazachstanie i Rosji. Jest jednak bardzo prawdopodobne, że zarówno do Szczuczyńska, jak i Czajkowskiego, zawita bardzo mało zagranicznych ekip, które nie będą chciały ryzykować dalekich podróży na wschód.

Sami Niemcy, którzy zdecydowali się na odwołanie LGP w Klingenthal, teraz nastawiają się na jak najlepsze przygotowanie procedur, pozwalających na bezpieczne rozegranie zimowych zmagań. Przypomnijmy, że u naszych sąsiadów z zachodu odbędą się zawody Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen (29 grudnia i 1 stycznia), kolejne pucharowe zmagania w Titisee-Neustadt (9-10 stycznia) oraz Willingen (30-31 stycznia), a przede wszystkim Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie (27 lutego – 6 marca).

 

Bartosz Leja,
źródło: DSV / informacja własna

 

Dodaj komentarz