You are currently viewing IE Kraków-Małopolska 2023: Kvandal najlepsza w serii próbnej, Polki poza czołówką

IE Kraków-Małopolska 2023: Kvandal najlepsza w serii próbnej, Polki poza czołówką

Eirin Maria Kvandal oddała najlepszy skok w serii próbnej przed wtorkowym konkursem w Zakopanem, inaugurującym skokowe zmagania podczas Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Norweżka uzyskała na Średniej Krokwi (HS105) odległość 87 metrów, wyprzedzając Słowenkę Nikę Kriznar oraz Austriaczki Jacqueline Seifriedsberger i Chiarę Kreuzer. 

 

We wtorek na Średniej Krokwi (HS105) w Zakopanem rozpoczęła się rywalizacja w ramach Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Zmagania na kompleksie skoczni im. Bronisława Czecha zainaugurowały skoczkinie. W serii próbnej, poprzedzającej konkurs indywidualny, wystartowało 37 zawodniczek, w tym pięć reprezentujących Polskę: Nicole Konderla, Wiktoria Przybyła, Anna Twardosz, Paulina Cieślar i Pola Bełtowska. 

Pogoda zdecydowanie nie rozpieszczała skoczkiń, bo chwilę przed rozpoczęciem serii próbnej nad Średnią Krokwią zebrały się deszczowe chmury. Z tego powodu, zaplanowana na 16:30 seria, rozpoczęła się dopiero o 16:50, przy wciąż trwających opadach deszczu. 

Najlepszy skok w takich warunkach oddała Norweżka Eirin Maria Kvandal, która lądowała na odległości 87 metrów. Pięć metrów dalej, ale przy lżejszym wietrze w plecy lądowała Słowenka Nika Kriznar. Na trzecim miejscu, ze stratą 0,1 punktu do Kriznar, uplasowały się ex aequo Jacqueline Seifriedsberger (89,5 m) i Chiara Kreuzer (89,5 m). Czołową piątkę uzupełniła Nika Prevc, która w swojej próbie osiągnęła 91 metrów.

Najlepiej z polskich zawodniczek zaprezentowała się Pola Bełtowska, która w swojej próbie uzyskała 69,5 metra co przełożyło się na 23 miejsce. Zaledwie pół metra bliżej od koleżanki z kadry lądowała Nicole Konderla, która zakończyła serię próbną na 26 lokacie. Nieco bliżej lądowały Paulina Cieślar (63,5 m), Anna Twardosz (57,5 m) i Wiktoria Przybyła (59,5 m), które zajęły kolejno 28, 30 i 37 miejsce. 

Początek pierwszej serii konkursowej zaplanowany jest na godzinę 17:35. Transmisja dostępna jest w TVP Sport i na stronie www.tvpsport.pl.

Wyniki serii próbnej>>>

 

Kinga Marchela,
korespondencja z Zakopanego

Dodaj komentarz