You are currently viewing PŚ Pań Lillehammer: Yuki Ito triumfatorką inauguracyjnego konkursu! Kvandal poza podium
Podium konkursu, od lewej: Joséphine Pagnier, Yuki Ito, Alexandria Loutitt (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

PŚ Pań Lillehammer: Yuki Ito triumfatorką inauguracyjnego konkursu! Kvandal poza podium

Yuki Ito zwyciężyła w pierwszym konkursie nowego sezonu Pucharu Świata Pań. Japonka w drugiej serii odleciała rywalkom i o 1,9 pkt. wyprzedziła drugą Joséphine Pagnier. Na najniższym stopniu podium stanęła Alexandria Loutitt. Najlepsza z reprezentantek gospodarzy – Eirin Maria Kvandal uplasowała się tuż za podium.

 

Yuki Ito  WC Titisee Neustadt 2022 6  1 300x200 - PŚ Pań Lillehammer: Yuki Ito triumfatorką inauguracyjnego konkursu! Kvandal poza podium
Yuki Ito (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

Yuki Ito (90,5 m/94 m), czwarta po pierwszej serii, przeprowadziła skuteczny atak na miejsca nagradzane obecnością na podium. Tak skuteczny, że wywalczyła triumf w inauguracyjnym konkursie Pucharu Świata Pań 2023/2024. Drugą lokatę zajęła trzecia na półmetku Joséphine Pagnier (92 m/92,5 m). Francuzka tym samym po raz drugi w karierze stanęła na podium zawodów „najwyższej ligi” zimowych skoków kobiet. Pozycji liderki jednocześnie nie utrzymała Alexandria Loutitt (96 m/88,5 m), jednakże nie wypadła z podium i stanęła na najniższym jego stopniu.

Największego pecha miała Eirin Maria Kvandal 96 m/92 m), która po obniżeniu belki z ósmej na siódmą nie doleciała do wymaganej do otrzymania premii punktowej odległości i znalazła się poza najlepszą trójką, tuż za podium. Za jej plecami uplasowała się rodaczka –  Anna Odine Strøm (90,5 m/88 m). Dalsze lokaty zajęły Marita Kramer (90 m/88,5 m), Thea Minyan Bjørseth (89 m/88,5 m), Katharina Schmid (89,5 m/91 m), Anna Rupprecht (89,5 m/87 m), a najlepszą dziesiątkę zamknęła Nika Prevc (92 m/86 m).

Jedyna startująca w sobotnim konkursie Polka –  Anna Twardosz zajęła przedostatnie miejsce po nieudanym skoku na odległość zaledwie 72,5 m i tym samym nie awansowała do drugiej serii. Ostatnie miejsce zajęła Natalie Eilers, która po kontroli sprzętowej przed skokiem nie została dopuszczona do startu.

Wyniki sobotniego konkursu pań dostępne są TUTAJ.

 

Karol Cześnik
Źródło: informacja własna / FIS

Dodaj komentarz