You are currently viewing Alexandria Loutitt po inauguracyjnym konkursie w Lillehammer: „Moim głównym celem jest pozostanie konsekwentną”
Alexandria Loutitt (fot. Zuzanna Janeczek)

Alexandria Loutitt po inauguracyjnym konkursie w Lillehammer: „Moim głównym celem jest pozostanie konsekwentną”

Dzisiaj podczas inauguracyjnego konkursu Pucharu Świata kobiet na normalnym obiekcie Lysgårdsbakken (K-90 / HS-98), tuż za Yuki Ito i Josephine Pagnier na trzecim stopniu uplasowała się młoda Kanadyjka Alexandria Loutitt. 19-latka opowiedziała nam m.in. o planach na obecny sezon i współpracy z nowym sponsorem – Red Bullem.

 

Alexandria Loutitt sięgnęła dziś po pierwsze podium PŚ w sezonie 2023/2024. Mimo dwóch solidnych skoków, które zapewniły zawodniczce wygraną we wczorajszych kwalifikacjach (90,5 m) oraz prowadzenie na półmetku dzisiejszego konkursu (96 m), podczas próby w drugiej serii odbiła się za wcześnie. Zmusiło to Kanadyjkę do lądowania na odległości wynoszącej 88,5 metra. – W drugim skoku wybicie było 3 metry za wcześnie… Zbyt dużo ekscytacji się wkradło, a na tej skoczni mam skłonność do wczesnego odbicia – powiedziała zawodniczka tuż po konkursie. Loutitt podchodzi z optymizmem do jutrzejszej rywalizacji na dużej skoczni (K-123 / HS-140). Jak sama twierdzi, większe obiekty są jej ulubionymi. –  Jestem zawodniczką, która lepiej sobie radzi na dużych skoczniach. Wtedy najlepiej się bawię i jest to moment, w którym lśnię (śmiech) – dodała wesoło.

Jak wiemy, utytułowana 19-latka niedawno dołączyła do drużyny Red Bulla, który od sezonu 2023/2024 jest jej sponsorem. Loutitt zdradziła, że jest bardzo szczęśliwa z powodu dołączenia pod nowe sponsorskie skrzydła, bo współpraca jak na razie zmierza w bardzo dobrym kierunku. – Współpraca z Red Bullem jest czymś więcej niż jedynie kwestią wypłat. Mam niesamowity poziom wsparcia od nich i wiem, że jeśli jestem w podbramkowej sytuacji w trakcie podróży, to zawsze mi pomogą – dodała z zadowoleniem.

Oprócz spraw sponsorskich Alexandria Loutitt podzieliła się także swoimi planami na rozpoczęty dziś nowy sezon zimowy. Jak mieliśmy okazję przekonać się w marcu, lubi i potrafi latać. Można przypuszczać, że i tym razem Kanadyjka będzie brylować w Vikersund. Jej priorytetem w tej kampanii ma być jednak konsekwencja. – Wyczekuję zawodów lotów, ostatnim razem super się bawiłam. Oczywiście chciałabym tam pobić rekord w długości lotu pań. Ale moim głównym celem jest pozostanie konsekwentną – zakończyła.

Niedziela inauguracyjnego weekendu Pucharu Świata kobiet w Lillehammer rozpocznie się od porannych kwalifikacji o godzinie 11:30. Następnie zawodniczki przystąpią do rywalizacji na dużej skoczni (K- 123 / HS-140) o godzinie 12:30. Transmisję będzie można obejrzeć na platformie Player. Tekstowa relacja LIVE będzie dostępna na SkokiPolska.pl.

 

korespondencja z Lillehammer, Weronika Brodowska
+ Oliwia Dela

Dodaj komentarz