You are currently viewing PK Ruka: Benjamin Oestvold wygrywa sobotni konkurs, Aleksander Zniszczoł zostaje liderem cyklu!
Benjamin Østvold (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

Benjamin Oestvold wygrał pierwszy tego weekendu konkurs Pucharu Kontynentalnego na skoczni w Ruce (K-120/HS-142). Aleksander Zniszczoł zajął drugie miejsce, co pozwoliło mu przejąć żółty plastron lidera cyklu, a trzeci był Austriak Stephan Embacher.

Benjamin Oestvold awansował aż o trzy pozycje w górę w finale konkursu i wygrał piątkowe zmagania Pucharu Kontynentalnego na Rukatunturi (144,5 m / 138 m). Niestety Aleksandrowi Zniszczołowi nie udało się utrzymać prowadzenia z pierwszej serii. Polak po swoim drugim skoku spadł na drugie miejsce (141,5 m / 136 m). Na podium zawodów niespodziewanie wskoczył 17-letni Stephan Embacher, który odleciał w serii finałowej na odległość 145,5 metra.

PucharSwiata Ruka2022 1konkurs fotJuliaPiatkowska AleksanderZniszczol 300x200 - PK Ruka: Benjamin Oestvold wygrywa sobotni konkurs, Aleksander Zniszczoł zostaje liderem cyklu!
Aleksander Zniszczoł (fot. Julia Piątkowska)

Tuż za czołową trójką uplasował się Słoweniec Maksim Bartolj (139,5 m / 139 m). Na piąte miejsce w konkursie spadł jego rodak, Žak Mogel (143,5 m / 135 m), który na półmetku zmagań plasował się tuż za Zniszczołem. Spadek lokat w finałowej serii tych zawodów zaliczył również Markus Mueller. Austriak po próbie na odległość 135,5 metra zajął ostatecznie szóstą pozycję, tym samym przesuwając się w klasyfikacji konkursu w dół o trzy „oczka” (137 m / 135,5 m).

Podobnie jak w serii pierwszej, Andrzej Stękała uzyskał w finale konkursu 132 metry i utrzymał lokatę z poprzedniej serii ocenianej. Spory awans w zawodach zaliczył Jakub Wolny (126,5 m / 126 m), który przesunął się aż o 5 pozycji, zajmując finalnie 20. miejsce. Na 23. miejscu uplasował się Kacper Juroszek (130,5 m / 119 m), który zaliczył spadek o jedno miejsce w konkursie. 27. był natomiast Klemens Murańka (125 m / 111,5 m).

Aktualnym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego jest Aleksander Zniszczoł (196 pkt), który o zaledwie jedno oczko wyprzedza Benjamina Oestvolda. Tylko cztery punkty do lidera traci zaś trzeci Clemens Aigner (192 pkt). 19. miejsce w tabeli zajmuje Jakub Wolny, 27. Klemens Murańka, 29. Andrzej Stękała, 35. Kacper Juroszek, a 37. Jan Habdas.

Kolejny konkurs w Ruce już jutro o godzinie 9:45, a poprzedzi go seria próbna zaplanowana na 9:00. Relację znajdziecie na SkokiPolska.pl.