You are currently viewing PolSKI turniej ostatecznie z Halvorem Egnerem Granerudem. Daniel-André Tande w niepewnej sytuacji
Norwegowie: Daniel-André Tande, Marius Lindvik, Halvor Egner Granerud, Johann André Forfang (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

PolSKI turniej ostatecznie z Halvorem Egnerem Granerudem. Daniel-André Tande w niepewnej sytuacji

Przez kilka dni zastanawiał się nad swoją najbliższą przyszłością w Pucharze Świata. Trening w Lillehammer skłonił Halvora Egnera Graneruda do decyzji, żeby nie odpuszczać premierowego PolSKIego Turnieju. Na naszych skoczniach (przynajmniej na razie) nie zobaczymy jednak Daniela-André Tande.

 

Dzięki wywalczonej poprzez Puchar Kontynentalny powiększonej kwocie startowej Norwegowie mogą na zbliżające się konkursy w Wiśle, Szczyrku i Zakopanem wystawić szóstkę zawodników. Ziarno niepewności, jeśli chodzi o swój występ na PolSKIm Turnieju, zasiał Halvor Egner Granerud. Zdobywca Kryształowej Kuli z minionego sezonu podczas 72. Turnieju Czterech Skoczni zajął dopiero 27. miejsce.

Muszę podjąć decyzję. Chcę skakać coraz lepiej i piąć się w górę tabeli. Zapewne będę musiał trochę potrenować. Czuję, że zbliżam się do dobrego skakania. Udane Mistrzostwa Świata w Lotach i turniej Raw Air mogą jeszcze uratować ten sezon

– deklarował Norweg w rozmowie z rodzimym Dagbladet.

Pomocą w podjęciu decyzji przez 27-latka miały być spokojne treningi na skoczni w Lillehammer. Jak się okazało, dały one pożądany efekt.

Poszło mi dobrze. Oddałem trochę fajnych skoków, więc wybieram się do Polski

– potwierdził Granerud.

Daniel Andre Tande fotJuliaPiatkowska 300x200 - PolSKI turniej ostatecznie z Halvorem Egnerem Granerudem. Daniel-André Tande w niepewnej sytuacji
Daniel-André Tande (fot. Julia Piątkowska)

Do norweskiego składu na PolSKI Turniej dołączy Sindre Ulven Jørgensen. To właśnie on dzięki udanym konkursom PK w Engelbergu i Garmisch-Partenkirchen wywalczył szóste miejsce w drużynie Kraju Fiordów. Nie zabraknie także miejsca dla Mariusa Lindvika, starającego się w ostatnich tygodniach o stabilizację swojej formy. Do Polski pojadą też Johann André Forfang, Kristoffer Eriksen Sundal oraz sensacja finałowego konkursu TCS w Bischofshofen – Benjamin Østvold (12. miejsce). W drużynie zabrakło miejsca dla Daniela-André Tande, ale jak czytamy na stronie Norweskiego Związku Narciarskiego, w czasie turnieju możliwe jest dołączenie go do ekipy w zamian za któregoś ze skoczków.

Na najbliższe konkursy Pucharu Świata kobiet w Sapporo Christian Meyer powołał zaś trzy zawodniczki. Do potyczek o najwyższe laury po odpuszczonych konkursach w Villach powraca Eirin Maria Kvandal. Oprócz niej na Okurayamie wystąpi walcząca o ponowne wejście do światowej czołówki Silje Opseth, a także Thea Minyan Bjørseth.

 

Skład męskiej reprezentacji Norwegii na PolSKI Turniej (12-21 stycznia 2024):

  • Marius Lindvik (9. miejsce w PŚ 2023/2024),
  • Halvor Egner Granerud (15. miejsce w PŚ 2023/2024),
  • Johann André Forfang (19. miejsce w PŚ 2023/2024),
  • Kristoffer Eriksen Sundal (22. miejsce w PŚ 2023/2024),
  • Daniel-André Tande* (25. miejsce w PŚ 2023/2024),
  • Benjamin Østvold (40. miejsce w PŚ 2023/2024),
  • Sindre Ulven Jørgensen.  
* nie wystąpi w Wiśle, ale może zostać powołany na dalszą część turnieju w zamian za któregoś ze skoczków

Skład żeńskiej reprezentacji Norwegii na PŚ w Sapporo (12-14 stycznia 2024):

  • Eirin Maria Kvandal (5. miejsce w PŚ 2023/2024),
  • Thea Minyan Bjørseth (19. miejsce w PŚ 2023/2024),
  • Silje Opseth (23. miejsce w PŚ 2023/2024).

 

Wiktor Marczuk,
źródło: Hopplandslaget / Dagbladet

Dodaj komentarz