You are currently viewing Znamy skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów w Planicy. Kto powalczy o medale?
Kacper Tomasiak (fot. Ewa Skrzypiec)

Już w dniach 5-11 lutego na normalnej skoczni HS-102 (K-95) w słoweńskiej Planicy odbędzie się rywalizacja w skokach narciarskich w ramach Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym. O sile reprezentacji Polski będzie tam stanowić pięciu skoczków oraz cztery skoczkinie. Czy nasi reprezentanci włączą się do walki o medale? Zobaczcie składy Biało-Czerwonych na te zawody!

Narciarscy „seniorzy” mają już za sobą najważniejszą imprezę sezonu 2023/2024, jaką były Mistrzostwa Świata w lotach w austriackim Bad Mitterndorf. Już w pierwszej połowie lutego czas na medalową rywalizację będą mieli juniorzy. W trakcie czempionatu w słoweńskiej Planicy do zdobycia będzie pięć kompletów krążków z najcenniejszych kruszców. Czy do walki o nie włączą się reprezentanci Polski? Warto wspomnieć, że przed rokiem w kanadyjskim Whistler brązowy medal wywalczył nasz reprezentant Jan Habdas. Teraz zawodnik urodzony w 2003 roku nie ma już prawa startu w MŚJ, jednak na starcie w Planicy pojawią się kolejne polskie talenty.

W tym gronie będzie 17-letni Kacper Tomasiak, który już podczas poprzedniego czempionatu sprawił wielka sensację lądując tuż za podium.. Kolejne starty w zawodach tej rangi zanotują także 19-letni Marcin Wróbel, który w Whistler zajął dziewiątą pozycję, a także 18-letni Klemens Joniak, który był szesnasty. Ponadto na starcie pojawi się 19-letni Tymoteusz Amilkiewicz, który startował już w MŚJ przed dwoma laty w Zakopanem (26. miejsce) oraz debiutant, 16-letni Łukasz Łukaszczyk. Warto podkreślić, że ostatni z wymienionych wywalczył podczas styczniowych Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży (Gangwon / Pjongczang) brązowy medal. Spoglądając na skład reprezentacji Polski, wydaje się że czekają nas spore emocje, niewykluczone także te związane z medalową rozgrywką. Warto dodać, że Biało-Czerwoni przed rokiem w Kanadzie wywalczyli także srebrny medal w rywalizacji drużynowej. Wówczas na starcie pojawili się: Wróbel, Joniak, Tomasiak i Habdas.

Na starcie w Planicy pojawią się również polskie skoczkinie. W rywalizacji wezmą udział 18-letnia Natalia Słowik i 17-letnia Pola Bełtowska, które w tym sezonie zadebiutowały w zawodach Pucharu Świata. Co prawda żadnej z nich nie udało się jeszcze wywalczyć pucharowych punktów, jednak przetarcie w narciarskiej elicie może zaprocentować w trakcie Mistrzostw Świata Juniorów. Ponadto do Słowenii udadzą się też 19-letnia Wiktoria Przybyła i 17-letnia Sara Tajner. Właśnie ta czwórka ma już za sobą start w juniorskim czempionacie w Whistler w 2023 roku. Wówczas najwyżej sklasyfikowana była Słowik, która zajęła 22. miejsce.