You are currently viewing PK Lillehammer: Maksim Bartolj prowadzi na półmetku, dwóch Polaków w czołowej dziesiątce
Maksim Bartolj (fot. Julia Piątkowska)

PK Lillehammer: Maksim Bartolj prowadzi na półmetku, dwóch Polaków w czołowej dziesiątce

Maksim Bartolj prowadzi na półmetku zmagań drugiego niedzielnego konkursu Pucharu Kontynentalnego na dużym obiekcie Lysgårdsbakken (K-123 / HS-140) w Lillehammer. Na drugim miejscu plasuje się Jones Schuster, a trzeci jest Fredrik Villumstad. W czołowej dziesiątce znajduje się dwóch Biało-Czerwonych – Jakub Wolny i Maciej Kot. 

 

Maksim Bartolj po skoku na odległość 137 metrów prowadzi na półmetku zmagań konkursu Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer. Słoweniec ma 1,7 punktu przewagi nad drugim Jonasem Schusterem (138 m) z Austrii i 2,5 punktu nad trzecim Fredrikiem Villumstadem (137,5 m) z Norwegii.

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem po pierwszej serii konkursowej jest Jakub Wolny (137,5 m), który na półmetku zmagań zajmuje szóstą pozycję, ze stratą 5,4 punktu do lidera. Tuż za nim znajduje się triumfator pierwszego niedzielnego konkursu Maciej Kot (139 m), który jest 5,5 punktu za prowadzącym. Klemens Murańka (138,5 m) również nie traci wiele do czołówki i tracąc 8,7  punktu do Bartolja plasuje się na jedenastym miejscu. 

Na półmetku rywalizacji drugiego konkursu w Lillehammer Jan Habdas (128 m) jest 20., Andrzej Stękała (131,5 m) 21., Kacper Juroszek (127 m) 26.

Pierwsza seria konkursowa została przeprowadzona z 13. belki startowej. Początek drugiej serii konkursowej zaplanowano na godzinę 12:00.

Pełne wyniki pierwszej serii konkursowej dostępne są TUTAJ>>>

 

Anna Fergisz,
źródło: FIS

Dodaj komentarz