You are currently viewing PK Lillehammer: Maximilian Ortner wygrywa konkurs, Jakub Wolny na podium!
Jakub Wolny (fot. PZN)

PK Lillehammer: Maximilian Ortner wygrywa konkurs, Jakub Wolny na podium!

Austriak Maximilian Ortner wygrał w drugim niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer. Drugie miejsce zajął rodak triumfatora Jonas Schuster, a podium uzupełnił zajmujący szóste miejsce po pierwszej serii, Jakub Wolny. W czołowej dziesiątce znalazł się zwycięzca pierwszego niedzielnego konkursu – Maciej Kot. 

 

Maximilian Ortner wygrał zawody Pucharu Kontynentalnego na dużym obiekcie Lysgårdsbakken (K-123 / HS-140) w Lillehammer. Austriak po pierwszej serii zajmował dziewiąte miejsce, jednak próba na odległość 135,5 metra w drugiej kolejce, pozwoliła mu na awans o osiem pozycji i końcowy triumf w zawodach. Na drugim miejscu znalazł się Jonas Schuster, który do zwycięzcy stracił 1,4 punktu. 

Jakub Wolny na półmetku zmagań zajmował szóstą pozycję, będąc 5,4 punktu za liderującym Maksimem Bartoljem. Skok w drugiej serii konkursowej na odległość 136 metrów zapewnił mu awans o dwa „oczka”, dzięki czemu jeszcze niedawno odsunięty z kadry B Jakub Wolny, mógł się cieszyć z trzeciego miejsca w zawodach Pucharu Kontynentalnego. 

Maciej Kot, który wygrał pierwszy niedzielny konkurs, w drugim zajmował siódme miejsce po pierwszej połowie zmagań, 5,5 punktu za prowadzącym. W drugiej serii oddał skok na odległość 131 metrów, co nie pozwoliło na utrzymanie lokaty z pierwszej serii, co ostatecznie dało dziewiąte miejsce w zawodach. Klemens Murańka po pierwszej serii zajmował jedenastą pozycję, ze stratą 8,7 do liderującego na półmetku Bartolja. W drugiej serii jednak oddał nieco słabszą próbę (124,5 m) i w efekcie również odnotował spadek o pięć pozycji, kończąc konkurs na szesnastym miejscu. 

Andrzej Stękała (131,5 / 132 m) względem pierwszej serii konkursowej awansował o trzy pozycje, zajmując ostatecznie osiemnaste miejsce. Z kolei Jan Habdas (128 / 131 m) odnotował spadek o cztery pozycje, kończąc zawody na 24. miejscu. Kacper Juroszek (127 / 125 m) również spadł o jedno „oczko” i finalnie zajął 27. miejsce w drugoligowych zmaganiach.  

Pełne wyniki pierwszej serii konkursowej dostępne są TUTAJ>>>

Pełne wyniki konkursu dostępne są  TUTAJ>>>

Seria finałowa została przeprowadzona z 14. i 12. belki startowej. 

Aktualna klasyfikacja generalna cyklu Pucharu Kontynentalnego znajduje się TUTAJ. Kolejne drugoligowe zawody odbędą się w dniach 17-18 lutego w niemieckim Brotterode (K – 105 / HS – 117). 

 

Anna Fergisz,
źródło: FIS

Dodaj komentarz