You are currently viewing PŚ Pań (Raw Air) VIKERSUND: Kvandal liderką na półmetku konkursu lotów. Nika Prevc z Kryształową Kulą
Eirin Maria Kvandal (fot. Julia Piątkowska)

PŚ Pań (Raw Air) VIKERSUND: Kvandal liderką na półmetku konkursu lotów. Nika Prevc z Kryształową Kulą

Eirin Maria Kvandal wyszła na prowadzenie jedynego w ten weekend konkursu pań w lotach narciarskich. Ponownie o prowadzeniu Norweżki będzie dyskutowało się w przestrzeni medialnej, bowiem najpierw przed jej skokiem belkę obniżyło jury, a o kolejny stopień skrócono najazd na życzenie trenera. Drugą lokatę na półmetku zajmuje Silje Opseth, a trzecie Ema Klinec.

 

Eirin Maria Kvandal ponownie będzie na ustach kibiców. Liderka cyklu Raw Air uzyskała 202 metry startując z rozbiegu skróconego o 4 stopnie względem większości rywalek, lecz od Silje Opseth ta różnica wyniosła 2 stopnie. Najpierw najazd skróciło jury do 18 belki, lecz na życzenie trenera belkę obniżono aż do 17 stopnia. Tym samym Norweżka otrzymała dodatkową bonifikatę punktową za niższą belkę i wyprzedziła lądującą metr dalej rodaczkę o blisko 5 punktów. Jej przewaga nad pozostałymi rywalkami jest już jednak znacznie większa.

Trzecia na półmetku Ema Klinec traci co liderki aż 23,7 pkt. Słowenka uzyskała 197 metrów, lecz, tak jak większość skoczkiń, startowała z 21. belki, toteż nie miała większych szans na mniejszy dystans punktowy do liderki norweskiego turnieju. Strata czwartej Yuki Ito do Kvandal to już 31,1 pkt., natomiast piątej Alexandria Loutitt – 35,2 pkt. Japonka i Kanadyjka uzyskały równe 200 metrów. Kolejne lokaty w najlepszej dziesiątce zajęły Sara Takanashi (188 m), Katharina Schmid (183,5 m), Eva Pinklenig (194 m), Jacqueline Seifriedsberger (191,5 m ) oraz Nika Prevc (190,5 m). Dla Takahashi, Seifriedsberger i Prevc odległości osiągnięte w pierwszej serii to nowe rekordy życiowe.

Jak podała Międzynarodowa Federacja Narciarska, Nika Prevc już po pierwszej serii zapewniła sobie triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Pań. Słowenka odbierze Kryształową Kulę na swojej ziemi, po finałowym konkursie na skoczni normalnej w Planicy.

WYNIKI PIERWSZEJ SERII>>>

 

 

Karol Cześnik
Źródło: FIS / informacja własna

Dodaj komentarz