You are currently viewing JAN ZIOBRO LETNIM MISTRZEM POLSKI w ZAKOPANEM

JAN ZIOBRO LETNIM MISTRZEM POLSKI w ZAKOPANEM

mpzak2013 - JAN ZIOBRO LETNIM MISTRZEM POLSKI w ZAKOPANEM

Jan Ziobro skokami na 128,5 i 130 metrów pewnie wywalczył tytuł Letniego Mistrza Polski na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Srebrny medal zdobył Maciej Kot (125 i 129,5 m), a brązowy – Dawid Kubacki (125,5 i 126,5 m).

Tuż poza podium znaleźli się: 4. Klemens Murańka, 5. Kamil Stoch i 6. Piotr Żyła.

Rywalizacja w dzisiejszym konkursie, podobnie jak podczas wczorajszego Pucharu Solidarności była bardzo zacięta. Do walki o medale włączyli się zarówno zawodnicy kadry A, jak i kadry młodzieżowej i juniorskiej. Ziobro spisał się jednak bardzo dobrze i z przewagą 7,7 punktu nad drugim Kotem – został Mistrzem Polski.

Kolejny medal (po złotym na skoczni normalnej w Szczyrku) wywalczył Kubacki potwierdzający tym samym wysoką dyspozycję. Poza podium znaleźli się srebrni medaliści ze Szczyrku – Klemens Murańka (4. miejsce – 126,5 i 126,5 m) i Krzysztof Biegun (11. miejsce – 121 i 121 m), który po konkursie wyraźnie nie był zadowolony ze swoich skoków. Na 7. lokacie rywalizację ukończył wczorajszy triumfator – Bartłomiej Kłusek (126,5 i 120 m).

Niespodzianką może być to, że Kamil Stoch ponownie nie zdołał znaleźć się na podium i w sezonie letnim 2013 nie ma na koncie medalu indywidualnych Mistrzostw Polski.