AUSTRIACY NA PIERWSZYM ZGRUPOWANIU INTREGRACYJNYM w VILLACH

Kuttin Heinz fot.Julia .Piatkowska - AUSTRIACY NA PIERWSZYM ZGRUPOWANIU INTREGRACYJNYM w VILLACHAustriaccy skoczkowie w Villach, pod okiem nowego trenera kadry Heinza Kuttina, odbywają pierwsze przedsezonowe zgrupowanie. Jak podkreśla szkoleniowiec, to znakomita okazja nie tylko do treningów w siłowni i na skoczni, ale także do integracji całej grupy.

Austriacy oddali pierwsze próby na obiektach K-60 i K-90 w Villach. Pierwsze skoki poszły całkiem dobrze, pomimo długiej przerwy. Główną kwestią jest powrót do odpowiedniego czucia i balansu” – powiedział Kuttin.

Poza treningami na skoczni, Kuttin przewidział dla swoich podopiecznych zajęcia integrujące całą ekipę. Wraz z objęciem stanowiska trenera głównego, zapowiadał bowiem chęć poprawy atmosfery wewnątrz kadry. Zarówno austriaccy skoczkowie, jak i członkowie sztabu szkoleniowego rozegrali wewnętrzny turniej w piłkę nożną, grali także w siatkówkę oraz tenis stołowy. Jedną z atrakcji była także podróż łodzią na jeziorze Weissensee, niedaleko Villach.

Po zgrupowaniu w Karyntii austriacka drużyna ma w planach tygodniowy trening we włoskim Predazzo, a także dwutygodniowe zgrupowanie w fińskim Kuopio.

 

Źródło: kleinezeitung.at

 

Dodaj komentarz