You are currently viewing FINOWIE ROZPOCZĘLI PRZYGOTOWANIA DO SEZONU

FINOWIE ROZPOCZĘLI PRZYGOTOWANIA DO SEZONU

Ahonen Ylianttila trening fot.finnjumping.fi  - FINOWIE ROZPOCZĘLI PRZYGOTOWANIA DO SEZONUNajlepsi fińscy skoczkowie przechodzą właśnie testy wydolnościowe, które oficjalnie rozpoczynają przygotowania do kolejnego sportowego sezonu. Zawodnicy trenują pod okiem nowego szkoleniowca, Janiego Klingi, w fińskim Jyväskylä.

Zgrupowanie rozpoczyna pracę nad formą skoczków, którą będą mogli zaprezentować podczas cyklu Letniej Grand Prix i przyszłorocznego sezonu zimowego.

"Wyniki testów napawają nas optymizmem, ale potrzeba jeszcze wiele wysiłku i pracy aby osiągać dobre rezultaty w przyszłym sezonie" - podsumował zgrupowanie szkoleniowiec.

Pozytywne wrażenie wywarł młodziutki Jarkko Maeaettae, który wydaje się być na dobrej drodze do wysokiej formy. Bardziej doświadczeni zawodnicy, znając swój organizm i jego wymagania, w swoim tempie pracują nad sportową dyspozycją.

Kolejnym etapem przygotowań będzie obóz szkoleniowy w Kuopio na początku czerwca. Wezmą w nim udział skoczkowie z kadry A i grupy Challange Team.

Źródło: finnjumping.fi

Dodaj komentarz