You are currently viewing Fińska kadra na PŚ w Kuusamo, Olli powraca do międzynarodowej rywalizacji

Fińska kadra na PŚ w Kuusamo, Olli powraca do międzynarodowej rywalizacji

Olli Harri fot.Tuija .Hankkila - Fińska kadra na PŚ w Kuusamo, Olli powraca do międzynarodowej rywalizacjiNa kilka dni przed konkursem Pucharu Świata 2014/2015 w Kuusamo znana jest kadra jaką wystawią gospodarze zawodów. Oprócz czwórki skoczków, którzy brali udział w konkursie w Klingenthal Finowie wystawią w kwalifikacjach dodatkowych sześciu zawodników z grupy krajowej. Wśród nich znajduje się Janne Ahonen oraz długo niewidziany w międzynarodowej rywalizacji – Harri Olli.

 

Finowie w inauguracyjnym weekendzie PŚ w niemieckim Klingenthal pod wodzą nowego trenera, Janiego Klingi, spisali się bardzo dobrze. Drużynowo uplasowali się na czwartym miejscu, indywidualnie punkty zdobywało trzech skoczków. W związku z wynikami trener nie ma powodu by dokonywać zmian w składzie kadry, która przedstawia się następująco: Lauri Asikainen, Jarkko Maeaettae, Sami NiemiAnssi Koivuranta.

W kwalifikacjach wystartuje Janne Ahonen, który powraca po kontuzji kolana jakiej nabawił się latem. W miniony weekend zajął pierwsze oraz drugie miejsce w krajowych zawodach na obiekcie Rukatunturi.

Drugim znanym Finem, który wraca do rywalizacji z najlepszymi skoczkami świata jest Harri Olli, który w krajowych zawodach plasował się w pierwszej dziesiątce skoczków. Kontrowersyjny swojego czasu zawodnik wydaje się, że powrócił na tory tylko i wyłącznie sportowej rywalizacji. Ostatni raz Olli startował w Pucharze Świata w styczniu 2011 roku w japońskim Sapporo.

Pełna fińska kadra na PŚ Kuusamo: Lauri Asikainen, Jarkko Maeaettae, Sami Niemi, Anssi Koivuranta, Antti Aalto, Sebastian Klinga, Ville Larinto, Olli Muotka, Janne Ahonen, Harri Olli.

W rywalizacji nie zobaczymy niespełna 15-letniego, Niko Kytoesaho, który w zeszły weekend wygrał krajowe zawody w Kuusamo. Główny trener Finów przewiduje, że jeżeli wszystko ułoży się po ich myśli, rewelacyjny nastolatek wystartuje w zawodach Pucharu Kontynentalnego.

PŚ w Kuusamo rozpocznie się od kwalifikacji we czwartek 27 listopada.

 

Źródło: mtv.fi

 

Dodaj komentarz