You are currently viewing Finowie powalczą o tytuł mistrza kraju w Lahti

Finowie powalczą o tytuł mistrza kraju w Lahti

Koivuranta Anssi Zakopane B.Leja  - Finowie powalczą o tytuł mistrza kraju w LahtiJak co roku, wrzesień stoi pod znakiem krajowych mistrzostw. Po Niemcach, Słoweńcach i Włochach, przyszła kolej na Finów, którzy o tytuł mistrza kraju powalczą już w najbliższy weekend, czyli w dniach 12-14 września. Na starcie pojawi się prawie cała fińska czołówka.

 

W najbliższy weekend, na skoczni Salpausselkä w Lahti, odbędą się Letnie Mistrzostwa Finlandii w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. O medale powalczą m.in. Anssi Koivuranta, Lauri Asikainen, Olli Muotka, Ville Larinto, Jarkko Maeaettae, czy Harri Olli. W zawodach wystartujeą również zagraniczni goście - Rosjanie i Estończycy. W tegorocznym fińskim czempionacie na belce startowej nie zaprezentuje się legenda fińskich skoków Janne Ahonena, który dopiero wznowił treningi po operacji kolana.

W piątek skoczkowie będą mieli możliwość treningu, w sobotę powalczą w konkursie drużynowym, a w niedzielę będą rywalizować w zawodach o tytuł indywidualnego mistrza kraju w dwóch kategoriach - seniorów i juniorów.

Lista startowa konkursu seniorów (skocznia K-116 / HS-130) >>>

Lista startowa konkursu juniorów do lat 18 (skocznia K-90 / HS-100) >>>

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku mistrzowski tytuł w letnim konkursie indywidualnym wywalczył Janne Happonen, który pokonał Janne Ahonena i Olli Muotkę. W konkursie druzynowym najlepsza okazała się natomiast drużyna Lahden Hiihtoseura I, skacząca wówczas w składzie: Janne Ahonen, Passi Ahonen, Olli Muotka i Ville Larinto.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz