You are currently viewing Alexander Stoeckl: „Gratulacje dla Andersa za powrót po ciężkiej kontuzji”
Alexander Stoeckl (fot Katarzyna Duda)

Alexander Stoeckl: „Gratulacje dla Andersa za powrót po ciężkiej kontuzji”

Norweska drużyna wydaje się być w tym roku znacznie mocniejsza niż rok temu. W życiowej formie są Anders Fannemel, a od noworocznego konkursu w Ga-Pa także Anders Jacobsen powrócił do wielkiego skakania. – Co za doskonały początek 2015 roku. Anders Jacobsen zrobił nasz dzień perfekcyjnym – napisał trener Alexander Stoeckl na swoim oficjalnym profilu na facebooku.

 

Jacobsen już w treningach zaznaczył powrót do wysokiej formy, co potwierdził zwycięstwem we wczorajszym konkursie na Grosse Olympiaschanze. – Co za doskonały początek 2015 roku. Anders Jacobsen zrobił nasz dzień perfekcyjnym, a Rune Velta wypełnił to obiecującym skokiem na 5. miejsce. Cały zespół zaprezentował się dobrze, więc opuściliśmy Garmisch z wdzięcznością. Przed nami kontynuacja w Innsbrucku. Znowu mamy świetny zespół, który odnosi sukcesy, a ja cieszę się, że jestem tego częścią – napisał austriacki trener norweskiej kadry.

To naprawdę niezwykłe, powrócić po ciężkiej kontuzji kolana i 2 lata później wygrać konkurs Pucharu Świata. Gratulacje należą się Andersowi oraz wszystkim osobom zaangażowanym w ten powrót – dodaje Stoeckl.

Anders Jacobsen zajmuje aktualnie 4. lokatę w klasyfikacji generalnej 63. TCS z dorobkiem 540,7 pkt. Do lidera Stefana Krafta, 29-letni Norweg traci 21,2 pkt. W Pucharze Świata nadal najwyżej klasyfikowanym reprezentantem kraju Wikingów jest Anders Fannemel (530 pkt / 2. miejsce). W Pucharze Narodów Norwegowie zajmują aktualnie 3. miejsce (1632 pkt), jednak wciąż toczą wyrównaną walkę z Austriakami i Niemcami.

 

Źródło: informacja własna / facebook.com

 

Dodaj komentarz