You are currently viewing Gregor Schlierenzauer: „Jestem bardzo usatysfakcjonowany”

Gregor Schlierenzauer: „Jestem bardzo usatysfakcjonowany”

gregor schlierenzauer Falun fot.jpiatkowska - Gregor Schlierenzauer: „Jestem bardzo usatysfakcjonowany”Prawdziwą niespodzianką konkursu Mistrzostw Świata w Falun na dużej skoczni było drugie miejsce Gregora Schlierenzauera. Utytułowany Austriak w tym sezonie nie błyszczał, jednak skokami na 128 i 130 metrów zapewnił sobie srebro i udowodnił, że wciąż jest zawodnikiem, z którym trzeba się liczyć.

 

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Zdobycie przez Gregora Schlierenzauera srebrnego medalu na Mistrzostwach Świata w Falun było jednym z najbardziej nieoczekiwanych zdarzeń. Utytułowany skoczek nie może zaliczyć sezonu, w którym jedynym jasnym punktem był triumf w Lillehammer, do szczególnie udanych. W jego skokach dało się dostrzec brak dawnego błysku, świeżości, a przede wszystkim swobody, którą się odznaczał. Mimo wszystko rozpatrywanie drugiej lokata Schlierenzauera jako pozytywnego zaskoczenia to coś, co jeszcze dwa lata temu mogłoby wydawać się szaleństwem.

Nic więc nie wskazywało na to, że przeciętnie spisujący się na szwedzkich skoczniach 25-latek będzie pretendował do miejsca na podium. Jak się okazało popularny „Schlieri” nadal ma w sobie siły potrzebne do osiągania sukcesów. Dzięki świetnym próbom na 128 i 130 metrów, Austriak sięgnął dzisiaj po cenny, srebrny krążek.

Byłem bardzo usatysfakcjonowany i dumny, że oddałem dobry skok w pierwszej serii. To szczególne uczucie, które w sobie miałem było naprawdę bardzo miłe – powiedział.

Schlierenzauer skomentował również swoją dyspozycję i dotychczasowy przebieg sezonu. – Mój sezon był bardzo specyficzny, a jednocześnie dosyć interesujący. Walczę z pewnymi mankamentami i pracuję naprawdę bardzo ciężko wraz z trenerami, aby móc wrócić. Teraz nie jestem w szczycie swojej formy, ale już jest w porządku – przyznał i dodał: – To wszystko nie było dla mnie łatwe i dlatego właśnie dzisiejszy powrót jest naprawdę świetny, jestem bardzo usatysfakcjonowany.

Na swoim oficjalnym profilu na facebooku, Austriak napisał: „Srebro – DZIĘKUJĘ Wam i całemu zespołowi, który stoi za moim sukcesem”

 

Relacja z konferencji: Julia Piątkowska

Redakcja: Agnieszka Bobrowska

 

Dodaj komentarz