You are currently viewing Austriacy po Villach i Planicy, Kuttin: „Tworzymy bazę pod Puchar Świata”

Austriacy po Villach i Planicy, Kuttin: „Tworzymy bazę pod Puchar Świata”

Kuttin Heinz SGP.Wisla .2014 fot.Julia .Piatkowska - Austriacy po Villach i Planicy, Kuttin: „Tworzymy bazę pod Puchar Świata"Członkowie austriackiej kadry narodowej odbyli pierwsze zgrupowania w Villach i słoweńskiej Planicy, korzystając także z uroków lata. Z postawy swoich podopiecznych zadowolony jest trener Heinz Kuttin. – Prezentują dobrą formę, a na tym etapie przygotowań techniczne zawiłości nie mają tak dużego znaczenia– mówi.

 
Kraft Stefan LGP.Wisla .2014 fot.Katarzyna.Sluzewska 300x200 - Austriacy po Villach i Planicy, Kuttin: „Tworzymy bazę pod Puchar Świata"
Stefan Kraft, fot. Katarzyna Służewska

Po urlopie na austriackich skoczków czekał powrót do rytmu treningowego, a przede wszystkim pierwsze skoki. Podczas zgrupowań na Villacher Alpenarena i w kompleksie Planica Nordic Center skoczkowie przynajmniej raz dziennie pojawiali się na skoczni. Szkoleniowiec Austriaków nie kryje zadowolenia z pierwszego obozu. – Podobało mi się to, co zawodnicy pokazali na skoczni. Prezentują dobrą formę, a na tym etapie przygotowań techniczne zawiłości nie mają tak dużego znaczenia. Obecnie tworzymy bazę pod występy w Pucharze Świata i dobrą pozycję wyjściową – podkreśla.

Schiffner Markus fot.Katarzyna.Sluzewska 300x199 - Austriacy po Villach i Planicy, Kuttin: „Tworzymy bazę pod Puchar Świata"
Markus Schiffner, fot.Katarzyna Słuzewska

Treningi na skoczni to jednak nie wszystko – podopieczni Heinza Kuttina korzystali też z bazy treningowej, którą oferuje ośrodek sportowy w Faak am See, oraz zażywali kąpieli w miejscowym jeziorze. Pierwszy w wodzie zameldował się Stefan Kraft. – Kąpiel w jeziorze to zasłużona nagroda po treningu na skoczni mówi.

Podczas gdy kadra narodowa dopiero trenuje, członkowie kadry B wystąpili w zawodach inaugurujących cykl letniego Pucharu Kontynentalnego w Kranju. Pozytywnie zaskoczył tylko Markus Schiffner, który dwukrotnie uplasował się na 7. lokacie. Pozostali skoczkowie nie zachwycili – zdobywali punkty tylko w jednym konkursie (Clemens Aigner, Elias Tollinger, Simon Greiderer) bądź nie zdołali zakwalifikować się do 2. serii żadnego z konkursów (Phillipp Aschenwald i Stefan Huber). Andreas Mitter, trener, który przyjechał z austriackimi skoczkami do Kranju, podkreśla jednak, że celem pierwszych konkursów było określenie, w jakiej formie znajdują się reprezentanci i porównanie ich prób z tymi oddawanymi przez skoczków z najwyższych miejsc. Za cel zawodów w Kranju postawiliśmy sobie określenie naszego miejsca w stawce, a dobre skoki czołówki, w tym Petera Prevca, były dla nas dobrym punktem odniesienia, tak jak i w zeszłych latach zaznacza Mitter.

 

 

źródło: oesv.at / siol.net

 

Dodaj komentarz