You are currently viewing Andrzej Stękała dla SkokiPolska: „Mam kilka błędów do wyeliminowania”

Andrzej Stękała dla SkokiPolska: „Mam kilka błędów do wyeliminowania”

Andrzej Stękała od tego lata jest reprezentantem kadry B prowadzonej przez trenera Macieja Maciusiaka. Dla triumfatora cyklu FIS Cup w sezonie 2014/2015, przejście do regularnej rywalizacji w Pucharze Kontynentalnym nie jest łatwym zadaniem. – Moja dyspozycja nie jest dobra. Mam kilka błędów do wyeliminowania, skoki są w kratkę – mówi.

 

Tego lata Stękała wystąpił w czterech konkursach w ramach Letniego Pucharu Kontynentalnego, w trzech zdobywał punkty (14. i 32. miejsce w Kranju, 25. i 11. miejsce w Wiśle). W klasyfikacji generalnej tego cyklu aktualnie plasuje się na 21. miejscu.

Zapytany o podsumowanie swoich dotychczasowych występów na międzynarodowej arenie, odparł: – Moja ogólna dyspozycja nie jest dobra i na pewno może być lepiej. Mam kilka błędów do wyeliminowania. Skoki są w kratkę, raz dobre, raz bardzo słabe. Nie mogę znaleźć odpowiedniej dla mnie pozycji dojazdowej, w której będę się czuł najlepiej i z której odbicie będzie właściwe. Dopóki tego nie znajdę, to ciężko mi jest w ogóle coś dalej zmieniać.

W poprzednim sezonie Andrzej Stękała trenował pod okiem Roberta Matei w reprezentacji juniorów. Obecnie znajduje się w kadrze B, prowadzonej przez trenera Macieja Maciusiaka. Jak układa się współpraca reprezentanta klubu AZS Zakopane z nowym szkoleniowcem? – Z Maćkiem dobrze mi się trenuje, dobrze się dogadujemy i robimy wszystko, żeby było coraz lepiej – przyznaje skoczek.

Od tego sezonu skoczkowie poddawani są kontroli kombinezonów na górze skoczni, przed skokiem. Jak nowy sposób pomiarów ocenia 20-letni Stękała? – Nie mam problemów z tymi kontrolami. Na pewno podchodzę do nich ze spokojem i w jakimś stopniu zapobiegają one manipulacjom – ocenia młody zawodnik.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz