You are currently viewing Harri Olli wyrzucony z reprezentacji Finlandii!

Harri Olli wyrzucony z reprezentacji Finlandii!

Jeśli ktoś myślał, że określany jako „krnąbrny zmarnowany fiński talent” Harri Olli przestanie dostarczać zaskakujących informacji związanych niekoniecznie ze sportem – był w błędzie. Jak informują fińskie media, 31-latek został wyrzucony z kadry narodowej za wzięcie udziału w kampanii reklamowej zagranicznej firmy z branży hazardowej.

 

Jak się okazuje, nie do końca jasne regulacje prawne związane z promocją firm hazardowych w bezpośrednim połączeniu ze sportem dają wybuchową mieszankę nie tylko w naszym kraju. Teraz przekonał się o tym Harri Olli, który wziął udział w reklamie promującej jedno z takich przedsiębiorstw. W związku z tym, że fińskie prawo jest dość restrykcyjne jeśli chodzi o kwestie hazardowe, a dodatkowo Fiński Związek Narciarski w jasny sposób ma określone zasady zawierania umów reklamowych, które obowiązują każdego z zawodników, wicemistrz świata z 2007 roku z Sapporo po raz kolejny wpadł w tarapaty i został usunięty z kadry narodowej fińskich skoczków. Jak przyznał dyrektor sportowy Fińskiego Związku Narciarskiego Mika Kulmala, Olli naruszył jeden z punktów umowy pomiędzy zawodnikiem, a związkiem, czego konsekwencją było podjęcie tak poważnych działań.

Przypomnijmy, że burzliwe pozasportowe życie fińskiego skoczka było często opisywane przez media. Olli zapisał na swoim niechlubnym koncie kilka alkoholowych wybryków, przez co niejednokrotnie miewał zatargi z prawem. W 2011 roku postanowił zakończyć sportową karierę, jednak po upływie kilkunastu miesięcy powrócił do skoków i od tego czasu usilnie stara się odnaleźć solidną formę, którą prezentował w latach 2007-2010. Przypomnijmy, że wówczas mieszkaniec Lahti sięgnął po srebrny medal mistrzostw świata w Sapporo (2007 r.) oraz trzykrotnie triumfował w zawodach Pucharu Świata (w Oberstdorfie, Lillehammer i Planicy).

W obliczu aktualnych problemów Harri Olli nie zamierza jednak rezygnować z walki zarówno o powrót na sportowy szczyt, jak i wcześniej – do reprezentacji Finlandii. Zawodnik zapewnił, że zakończy współpracę z kontrowersyjnym sponsorem i odwoła się od decyzji działaczy, jednak aby przed zimą ponownie znaleźć się w fińskiej grupie szkoleniowej pod egidą tamtejszego związku, będzie musiał wyjaśnić całą sytuację, liczyć na przychylność Związku oraz wziąć udział w jednym z lokalnych konkursów w kraju tysiąca jezior.

 

źródło: yle.fi

 

Dodaj komentarz