You are currently viewing Kwoty startowe w V periodzie: Polska z limitem 6 skoczków w PŚ i PK

Kwoty startowe w V periodzie: Polska z limitem 6 skoczków w PŚ i PK

Polacy TCS Bischofshofen.2017 fot.Julia .Piatkowska - Kwoty startowe w V periodzie: Polska z limitem 6 skoczków w PŚ i PK

Do oficjalnej wiadomości podano już kwoty startowe na V period sezonu 2016/17 w Pucharze Świata (Wisła, Zakopane, Willingen) i Pucharze Kontynentalnym (Garmisch-Partenkirchen, Sapporo, Bischofshofen). Choć nasza drużyna przeżywa najlepsze momenty w historii, jej limit w zawodach najwyższej rangi zmniejszy się o jednego zawodnika.

 

Puchar Świata

Choć z pierwszej „55” Światowej Listy Rankingowej (WRL) nie wypadł żaden reprezentant Polski i wciąż jest tam siedmiu skoczków Horngachera, w porównaniu z IV periodem w najbliższych zawodach będziemy mieli w Pucharze Świata o jednego zawodnika mniej. Wynika to z tego, że maksymalna liczba miejsc dla każdej reprezentacji, wynikająca z rankingu WRL to 6. Dodatkowe siódme miejsce na miniony period uzyskaliśmy dzięki świetnym występom Jana Ziobry w Pucharze Kontynentalnym, jednak tym razem żaden z naszych zawodników nie spisał się odpowiednio dobrze w „drugiej lidze”.

Z „kontynentalnego” bonusu skorzystają tym razem Austriacy, Norwegowie i Słoweńcy, którzy powiększyli limit do 7 dzięki występom (kolejno): Daniela Hubera, Johanna Andre Forfanga i Aljaža Osterca. Najlepszym zawodnikiem minionego periodu w PK był Forfang, który zgromadził 275 punktów w czterech konkursach.

Oprócz Polaków, 6 skoczków będą mogli wystawić także Niemcy. Limit 5 przypada Czechom oraz przeżywającym wyraźny kryzys Japończykom. Na 4 skoczków będzie mógł postawić szkoleniowiec Rosjan. Mniej liczące się reprezentacje: Kanadę, Finlandię, Francję, Szwajcarię i Stany Zjednoczone ograniczać będzie kwota startowa 3 zawodników.

Pozostałe kadry mogą zgłosić do zawodów 2 skoczków, o ile mają w swoich szeregach tylu zawodników z prawem startu w PŚ.

Kwoty startowe na PŚ, V period
(Wisła, Zakopane, Willingen)
kraj
kwota startowa
Austria
7
Norwegia
7
Słowenia
7
Niemcy
6
Polska
6
Czechy
5
Japonia
5
Rosja
4
Finlandia
3
Francja
3
Kanada
3
USA
3
Szwajcaria
3
pozostałe kraje
2
 

Puchar Kontynentalny

Ponieważ w przyrodzie nic nie ginie, zmniejszony limit w PŚ choć trochę zostanie nam zrekompensowany przez wywalczone w IV periodzie szóste miejsce w Pucharze Kontynentalnym. Właśnie 6 polskich skoczków - o 1 więcej, niż w poprzednim okresie - zmieściło się w pierwszej "50" Kontynentalnej Listy Rankingowej (CRL).

Największa kwota 7 zawodników (6 z CRL i 1 "bonusowy" z Pucharu FIS) przypadła dwóm zespołom: Austrii i Słowenii. Poza Polską kwotę 6 skoczków uzyskała Norwegia. W kolejnych konkursach będziemy mogli oglądać 5 Niemców, 4 Szwajcarów i po 3 zawodników z innych reprezentacji.

Kwoty startowe na PK, V period
(Ga-Pa, Sapporo, Bischofshofen)
kraj
kwota startowa
Austria
7
Słowenia
7
Norwegia
6
Polska
6
Niemcy
5
Szwajcaria
4
pozostałe kraje
3
 

informacja własna

 

Dodaj komentarz