You are currently viewing Rosjanie ogłosili skład kadry na nowy sezon, brakuje Vassilieva!
Dimitry Vassiliev (fot. Frederik Clasen)

Rosjanie ogłosili skład kadry na nowy sezon, brakuje Vassilieva!

IMG 0280 - Rosjanie ogłosili skład kadry na nowy sezon, brakuje Vassilieva!Przedstawiciele zarządu Rosyjskiego Związku Narciarskiego spotkali się w ubiegły czwartek, by omówić perspektywy na Zimowe Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w przyszłym roku w PyeongChang. Nie obyło się bez znaczących zmian w kadrze skoczków – w grupie prowadzonej przez trenera Arefiewa zabraknie doświadczonego Dimitrija Vassilieva.

 

Aleksander Arefiew, główny trener kadry Rosji, uważa, że nadeszła pora, by dać szansę młodym zawodnikom. 37-letni Vassiliev w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata minionego sezonu zajął dopiero 58. miejsce i udało mu się uzbierać ledwo 15 punktów. Podczas Mistrzostw Świata w Lahti był 30. na skoczni normalnej i 24. na dużej. Trener nie wyklucza jednak zmian w drużynie na przestrzeni sezonu 2017/2018. Póki co, rosyjski weteran będzie się jednak przygotowywał według indywidualnego planu.

Pełne zestawienie kadry Rosji przedstawia się następująco :

  • Evgeniy Klimov
  • Denis Kornilov
  • Alexey Romashov
  • Roman Sergeevich Trofimov
  • Aleksander Bazhenov
  • Mikhail Nazarov
  • Vadim Shishkin
  • Mikhail Maksimochkhin
8H7A2859 - Rosjanie ogłosili skład kadry na nowy sezon, brakuje Vassilieva!
Evgeniy Klimov (fot. Julia Piątkowska)

Najmocniejszym punktem w powyższym składzie jest bez wątpienia 23-letni Evgeniy Klimov, który był siedemnastym zawodnikiem ostatniego sezonu Pucharu Świata. Jego największym sukcesem minionego sezonu było zajęcie trzeciego miejsca w konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku oraz wywalczenie siódmej lokaty na olimpijskim obiekcie HS-109 w PyeongChang. Oprócz tego reprezentant obwodu moskiewskiego aż 16 razy plasował się w czołowej konkursowej dwudziestce. Bardziej doświadczony Denis Kornilov uplasował się na 39. pozycji w klasyfikacji generalnej i dziesięciokrotnie był w najlepszej trzydziestce konkursu. Alexey Romashov pucharowe punkty gromadził jedynie 3 razy. Pozostali z wyżej wymienionych nie punktowali w minionym sezonie Pucharu Świata. Dodajmy, że reprezentacja Sbornej uplasowała się na ósmej pozycji w Pucharze Narodów.

 

źródło: Russian Ski Association / fis-ski.com

 

Dodaj komentarz