You are currently viewing PŚ Tauplitz: Niedzielny konkurs odwołany

PŚ Tauplitz: Niedzielny konkurs odwołany

Kulm fot. Mikołaj Szuszkiewicz1 - PŚ Tauplitz: Niedzielny konkurs odwołanyNiedzielne zawody Pucharu Świata w lotach narciarskich na skoczni Kulm (K-200 / HS-235) w austriackim Tauplitz zostały odwołane z powodu zbyt silnie wiejącego wiatru. Wcześniej odwołana została runda kwalifikacyjna, a rozpoczęcie konkursu głównego, w którym udział mieli wziąć wszyscy zgłoszeni do kwalifikacji skoczkowie, przesuwano kilkakrotnie. 

 

Aura nie była łaskawa dla skoczków oraz kibiców, którzy w niedzielę pojawili się w Tauplitz. Silny wiatr nie pozwolił na rozegranie kwalifikacji, które zaplanowane były pierwotnie na 12:30, a następnie, bez skutku, przełożone na 13:00.

Zawody, które miały wystartować o godzinie 14:15 zostały najpierw przesunięte na 14:45, aż wreszcie na 15:00 (była to ostatnia możliwa godzina rozpoczęcia konkursu, skocznia Kulm nie posiada bowiem sztucznego oświetlenia). Jednak już około godziny 14:40 ostatecznie podjęto decyzję o odwołaniu niedzielnych skoków.

Zawodników światowej czołówki czekają teraz mistrzostwa świata w lotach narciarskich w niemieckim Oberstdorfie. Rywalizacja rozpocznie się od treningów i kwalifikacji do konkursu indywidualnego w czwartek, 18 stycznia. 

 

Dodaj komentarz