You are currently viewing Daniel Andre Tande o sukcesie w Oberstdorfie: „Zawsze o tym marzyłem”
Daniel-André Tande (fot. Bartosz Leja)

Daniel Andre Tande o sukcesie w Oberstdorfie: „Zawsze o tym marzyłem”

To był prawdopodobnie najważniejszy jak dotąd dzień w karierze Daniela-André Tande. Na skoczni w Oberstdorfie (K200 / HS-235) 24-letni zawodnik zdobył tytuł mistrza świata w lotach narciarskich. Norweg nie krył radości z pierwszego poważnego triumfu na najwyższym międzynarodowym szczeblu i przyznał, że mistrzostwo było jego marzeniem od dawna. Bardzo szczęśliwy z powodu sukcesu swojego zawodnika był także trener Alexander Stöckl.

 

podium MŚ loty Oberstdorf 2018 fot. Julia Piątkowska 300x200 - Daniel Andre Tande o sukcesie w Oberstdorfie: "Zawsze o tym marzyłem"
Podium MŚ w lotach 2018, fot. Julia Piątkowska

Skoczek z Narwiku uplasował się na pierwszym miejscu po trójseryjnym konkursie mistrzostw świata w lotach (skoki: 212, 219 i 200 m). Tuż po zakończonych zmaganiach podopieczny Alexandra Stöckla nie krył radości z pierwszego tak dużego osiągnięcia w seniorskiej karierze. – Nie umiem tego opisać, to spełnienie marzeń! – powiedział świeżo upieczony mistrz w lotach. – Zawsze o tym marzyłem, odkąd byłem małym chłopcem – dodał, po czym szybko udał się na dekorację zwycięzców.

Już po ceremonii Tande odniósł się do przedłużającego się oczekiwania na start czwartej serii, która mogła decydować o rezultatach zawodów, ale ostatecznie została odwołana. – Czekanie na finałową rundę było zupełnie innym doświadczeniem, niż podczas innych zawodów. Próbowałem po prostu pozostać w skupieniu – stwierdził mistrz świata.

 

Norwegowie od początku zmagań w Oberstdorfie dominowali na skoczni im. Heiniego Klopfera. Ich austriacki szkoleniowiec Alexander Stöckl był bardzo zadowolony z tego, jak spisali się jego zawodnicy. – Daniel zasłużył na ten triumf. Na tym etapie jest najlepszym skoczkiem – powiedział z dumą trener norweskiej kadry. – Jest teraz pełen emocji, dajmy mu trochę ochłonąć. Gratuluję mu wspaniałego osiągnięcia! – dodał trener, komentując wielki sukces podopiecznego.

 

źródła: FIS / vg.no

Dodaj komentarz