You are currently viewing PŚ Pań Rasnov: Treningi dla Lundby i Iraschko-Stolz, Norweżka wygrywa kwalifikacje
Maren Lundby (fot. Bartosz Leja)

PŚ Pań Rasnov: Treningi dla Lundby i Iraschko-Stolz, Norweżka wygrywa kwalifikacje

Maren Lundby Frenstat.2017 fot.B.Leja  - PŚ Pań Rasnov: Treningi dla Lundby i Iraschko-Stolz, Norweżka wygrywa kwalifikacje

Pucharowe konkursy kobiet, które na początku stycznia miały zostać rozegrane w Rasnovie wówczas odwołano z powodu niewystarczającej ilości śniegu. Panie jednak powróciły do Rumunii i w czasie nadchodzącego weekendu zmierzą się w zawodach najwyższej rangi. Za nimi są już treningi, w których najlepsze skoki oddały Maren Lundby i Daniela Iraschko-Stolz.

 

W pierwszej serii treningowej na normalnym obiekcie kompleksu Trambulină Valea Cărbunării (K-90 / HS-97) najlepsza okazała się liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Maren Lundby. Norweżka, która w swojej próbie korzystała z wiatru pod narty (0,39 m/s) osiągnęła 94,5 metra. Drugie miejsce zajęła Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz (94,0 m), której pomagały nieco mocniejsze podmuchy o prędkości 0,63 m/s. Na trzeciej lokacie z 89-metrową odległością wylądowała aktualna mistrzyni świata, Niemka Carina Vogt, która musiała radzić sobie z wiatrem w plecy (0,36 m/s). Czołową szóstkę uzupełniły: Słowenka Nika Kriznar (93,0 m) oraz dwie Japonki, Yuka Seto (90,5 m) i Yuki Ito (90,0 m). Cała 43-osobowa stawka oddała swoje skoki z 27. belki startowej.

Druga runda treningowa padła łupem doświadczonej Austriaczki, Danieli Iraschko-Stolz, która z 27. platformy najazdowej przy niesprzyjającym wietrze (0,22 m/s) uzyskała 93 metry. Druga lokata przypadła słoweńskiej mistrzyni świata juniorów, Nice Kriznar (91,5 m / 25. belka), która podobnie jak trzecia w stawce Norweżka Maren Lundby (90,5 m / 25. belka) korzystała z wiatru o prędkości ponad 0,5 m/s. W pierwszej szóstce zmieściły się ponadto: Austriaczka Jacqueline Seifriedsberger (92,5 m / 27. belka), Słowenka Ema Klinec (89,5 m / 25. belka) oraz Niemka Carina Vogt (87,5 m / 25. belka).

Pełne wyniki treningów >>>

W kwalifikacjach do jutrzejszego konkursu indywidualnego w Rasnovie na czele stawki ponownie uplasowała się Maren Lundby, która już jutro może sobie zapewnić triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i Kryształową Kulę. Norweżka w dzisiejszej rundzie kwalifikacyjnej korzystając z 25. belki i dość mocnego wiatru pod narty (1,26 m/s) poszybowała 94 metry. Drugie miejsce z 92,5-metrową odległością zajęła Austriaczka Jacqueline Seifriedsberger (25. belka / 0,93 m/s pod narty). Trzecia była Słowenka Nika Kriznar (91,0 m / 25. belka), która miała stosunkowo niezbyt mocny wiatr z przodu skoczni (0,35 m/s). Na czwartym miejscu wylądowała skacząca z wyższej, 26. belki Norweżka Anna Odine Stroem (93,0 m). Czołową szóstkę uzupełniły utytułowane skoczkinie – Japonka Sara Takanashi (93,5 m) oraz kolejna z Austriaczek, Daniela Iraschko-Stolz (91,0 m).

Kwalifikacyjnego sita nie udało się przebrnąć tylko 3 z 43 startujących zawodniczek. W jutrzejszym konkursie nie wystartują dwie reprezentantki gospodarzy, Rumunki Carina Alexandra Militaru oraz Andreea Diana Trambitas, a także skoczkini z Węgier, Virag Voros. Polki w Rasnovie nie startują.

Pełne wyniki kwalifikacji >>>

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz