You are currently viewing Koronawirus w reprezentacji Włoch

Koronawirus w reprezentacji Włoch

Jedna z sióstr Malsiner, Jessica otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa, a jej siostra, Lara trafiła na kwarantannę. Ponadto informację o zakażeniu otrzymał jeden z członków zespołu. Dla Jessici i Lary oznacza to oczywiście zakończenie udziału w tegorocznym czempionacie.

Zawodniczki nie kryły swojego rozczarowania otrzymaną informacją i wyraziły swój żal za pośrednictwem mediów społecznościowych.  – Naprawdę ciężko jest zakończyć Mistrzostwa Świata w taki sposób. Zrozumienie tej sytuacji nie jest dla mnie łatwe. Jeszcze wczoraj rywalizowałam w zawodach i osiągnęłam życiowy wynik, a dziś zostaje uziemiona w swoim pokoju na kwarantannie – napisała zakażona koronawirusem młodsza z sióstr Malsiner. Jessica rywalizację na skoczni normalnej ukończyła na 15. miejscu. – Za mną wiele bólu i łez, ale nie mogę się doczekać kolejnego udziału w Blue Bird – dodała. 

Starsza z sióstr Malsiner, Lara, mimo otrzymania negatywnych wyników testów nie będzie mogła wziąć udziału w dalszej części Mistrzostw Świata, nad czym również bardzo ubolewa. – Po walce o dopuszczenie do startu w imprezie już w pierwszym konkursie udało mi się zająć dobre 18. miejsce. Teraz jednak mój udział w Mistrzostwach, mimo otrzymania 3 wyników negatywnych w ostatnich dwóch dniach, dobiegł końca przez pozytywny wynik testu Jessici – poinformowała wyraźnie niepocieszona zawodniczka. Włoska skoczkini nie mogąc pogodzić się z decyzją niemieckiego sanepidu nie przebiera w słowach. – Co to za ciężka choroba, o której istnieniu dowiesz się jedynie wykonując test – zagrzmiała.

Przypadek zakażenia koronawirusem w włoskiej ekipie nie jest jedynym podczas tegorocznych Mistrzostw Świata. Wczoraj informację o pozytywnym wyniku testu otrzymał trener Słowenek, Zoran Zupancić.

Trzy siostry Malsiner – Lara, Jessica, a także nieobecna w Oberstdorfie Manuela od lat z sukcesami rywalizują na światowych skoczniach. Najstarsza z sióstr jest Mistrzynią Świata Juniorek z roku 2017, a także raz w swojej karierze stawała na podium pucharowych zawodów. Również środkowa z sióstr, Jesica doznała tego zaszczytu, kończąc jeden z konkursów w austriackim Hinzenbach w ubiegłym sezonie na trzeciej pozycji.

Łukasz Serba,

Źródło:Instagram

 

Dodaj komentarz