You are currently viewing Znamy kadrę Niemców na finał w Planicy. Wśród nich mistrz świata w lotach
Niemieccy skoczkowie, od lewej: Geiger, Eisenbichler, Wellinger (fot. Julia Piątkowska)

Znamy kadrę Niemców na finał w Planicy. Wśród nich mistrz świata w lotach

Niemiecki Związek Narciarski podał skład na finał sezonu w słoweńskiej Planicy. W siedmioosobowej drużynie Horngachera nie zabrakło doświadczonych zawodników, chociaż szkoleniowiec dał też szansę młodszym podopiecznym. 

 

Za decyzją Stefana Horngachera na słoweńskiej Letalnicy (K-200 / HS240) polata siedmiu zawodników. Wśród nich znajdą się doświadczeni Markus Eisenbichler i Karl Geiger, którzy parokrotnie meldowali się w Planicy na podium. Szczególnie udany był dla nich rok 2021, kiedy to Eisenbichler dwukrotnie znalazł się w pierwszej trójce, a Geiger zdobył dwa zwycięstwa. Rok wcześniej został on też mistrzem świata w lotach, więc dalekie próby nie są mu obce. Wraz z nimi w Słowenii pojawi się także Andreas Wellinger, który liczy na dobre zakończenie jego najlepszego sezonu od kilku lat. – Nie mogę się doczekać Planicy. Latanie na nartach jest zawsze bardzo fajne. Atmosfera jest wyjątkowa dzięki mieszance nastrojów końca sezonu i wiosny. Chcę znów pokazać dobre loty i zakończyć sezon dobrymi występami i pozytywnymi wrażeniami – mówi mistrz olimpijski z Pjongczangu cytowany przez związek.

Stefan Horngacher zdecydował się postawić na jeszcze jednego doświadczonego zawodnika – Piusa Paschke. 32-latek ma zastąpić Justina Lisso, który pierwotnie rozważany był przez austriackiego szkoleniowca, jednak wykluczyła go choroba. 

Obok wspomnianej doświadczonej czwórki pojawi się także trójka mniej utytułowanych zawodników – Constantin Schmid, Martin Hamann i Felix Hoffman. Ostatni z nich był sporym zaskoczeniem ubiegłego weekendu, gdy, po wielu latach startów w konkursach, nareszcie zdobył swoje pierwsze punkty Pucharu Świata. Jego występy w Lahti były na tyle dobre, że wystartował także w drużynówce, oddając solidne skoki. Teraz, po długim czasie walki o miejsce w podstawowej kadrze Niemiec, będzie miał szansę sprawdzić się w lotach. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez DSV_Nordisch (@dsv_nordisch)

Stefan Horngacher z nadzieją patrzy na przyjazd do Planicy, choć zdaje sobie sprawę, że zawodnicy są już zmęczeni długim sezonem. – Wraz z trzecią imprezą lotów narciarskich tej zimy, historycznie długi sezon dobiega końca. Chcemy pożegnać Planicę dobrymi występami. Baterie u zawodników są już nieco rozładowaNawet jeśli prognoza pogody nie jest w tej chwili zbyt obiecująca, liczymy na uczciwe i bezpieczne warunki w ciągu najbliższych kilku dni, abyśmy mogli zakończyć sezon jak największą liczbą lotów – mówi austriacki szkoleniowiec. 

Pierwsze skoki zawodnicy oddadzą już w czwartek 30 marca. O godzinie 10:30 rozpoczną się kwalifikacje, które poprzedzi oficjalny trening. Szczegóły i rozpiska całego weekendu dostępne są TUTAJ>>>

 

Skład reprezentacji Niemiec na finał sezonu w Planicy:

  • Andreas Wellinger (7. miejsce w PŚ 2022/2023),
  • Karl Geiger (10. miejsce w PŚ 2022/2023),
  • Markus Eisenbichler (13. miejsce w PŚ 2022/2023),
  • Constantin Schmid (24. miejsce w PŚ 2022/2023),
  • Pius Paschke (33. miejsce w PŚ 2022/2023),
  • Felix Hoffmann (72. miejsce w PŚ 2022/2023),
  • Martin Hamann.

 

Kinga Marchela,
źródło: informacja własna, DSV

Dodaj komentarz