You are currently viewing Abigail Strate po sobotnim konkursie w Szczyrku. „Potrzebny jest mi odpoczynek”
Abigail Strate (fot. Julia Piątkowska)

Abigail Strate po sobotnim konkursie w Szczyrku. „Potrzebny jest mi odpoczynek”

Podczas konkursów Grand Prix za każdym razem plasowała się w pierwszej dziesiątce zawodów. Dziś na skoczni Skalite (K-95/HS-104) w Szczyrku Abigail Strate podtrzymała swoją regularność, kończąc zmagania na 6. lokacie. Kanadyjka stwierdza mimo to, że potrzebuje porządnego odpoczynku od skakania. 

 

Abigail Strate może pochwalić się szóstą pozycją w sobotnim konkursie na skoczni normalnej w Szczyrku. 22-latce zagwarantowały to skoki na 98 oraz 90 metrów. Przypomnijmy, że w połowie lipca reprezentacja Kanady meldowała się już w Beskidach, gdzie zorganizowano łączony obóz kobiecej kadry z młodzieżą Kraju Klonowego Liścia (pisaliśmy o tym TUTAJ). Czy niedawne odwiedziny na Skalite pomagają stwierdzić, że Szczyrk może być dla Abigail skokowym drugim domem? – Świetnie jest tu przyjeżdżać, a w szczególności rywalizować. Polscy fani są wspaniali, a od razu lepiej jest skakać z wiedzą, że ma się za sobą doping – mówi utalentowana Kanadyjka. 

Kalendarz tegorocznego Grand Prix zawiera w sobie dość długą, bo ponadmiesięczną przerwę między konkursami w Szczyrku i Râșnovie. Strate twierdzi jednak, że zaadaptować się do takiej sytuacji nie jest trudno. – Teraz wyjątkowo przyda mi się przerwa. Trenowaliśmy naprawdę ciężko przez ostatnie miesiące, więc odpoczynek od skakania będzie mi obecnie potrzebny. Wyciszę się, ochłonę, poskładam myśli i wrócę wypoczęta – przekonuje skoczkini.

A czy Strate wróci już na wrześniowe konkursy Grand Prix w Rumunii? – Nie jesteśmy jeszcze tego pewni. Nasza drużyna charakteryzuje się dynamicznym podejmowaniem decyzji. Tworzymy plany na podstawie naszych występów, więc na razie nie mówię tak, ani nie mówię nie – ucina 22-latka. 

Zawody corocznego letniego cyklu mogą być traktowane różnie: jako przestrzeń do testowania nowinek technicznych i spokojnego szlifowania formy, ale także i jako walka na 100% o największe laury. – Zawsze, kiedy skaczę, to chcę dać z siebie wszystko i wystąpić najlepiej, jak tylko potrafię. Nie jestem jednak jeszcze w najlepszej formie, więc pozwalam sobie na trochę relaksu – tak swoje stanowisko w sprawie prezentuje Abigail. 

Zanim Kanadyjka wybierze się na upragniony odpoczynek, czeka ją jeszcze niedzielny konkurs na Skalite o godzinie 17:30. Poprzedzi go seria próbna o 16:30. Tekstową relację LIVE znajdziecie na SkokiPolska. 

 

korespondencja ze Szczyrku,
Wiktor Marczuk
 

 

Dodaj komentarz