You are currently viewing Wank wraca do składu Niemców na Puchar Świata

Wank wraca do składu Niemców na Puchar Świata

Wank Andreas MSL.Harrachov.2014 fot.Julia .Piatkowska - Wank wraca do składu Niemców na Puchar ŚwiataW ostatnim periodzie sezonu 2014/2015 trener reprezentacji Niemiec, Werner Schuster, może sobie pozwolić na komfort nominowania aż siedmiu zawodników do zawodów Pucharu Świata. Do drużyny, która startowała w Falun dołączy zatem w Lahti dobrze spisujący się w Pucharze Kontynentalnym Andreas Wank.

 

Na fińskiej skoczni Salpausselkae zaprezentuje się siedmiu Niemców. Będzie wśród nich świeżo upieczony mistrz świata Severin Freund, a także: Markus Eisenbichler, Richard Freitag, Michael Neumayer, Marinus Kraus, Andreas Wellinger oraz Andreas Wank. Najprawdopodobniej skład ten nie ulegnie zmianie przez cały czas trwania „nordyckiej” części pucharowych zmagań (Lahti, Kuopio, Trondheim, Oslo). Trener Schuster przewiduje rotacje w składzie tylko w wyjątkowych przypadkach.

Przed rokiem w Lahti najlepszym podopiecznym Wernera Schustera był Severin Freund, który w pierwszym konkursie triumfował, a w drugim ustąpił tylko Kamilowi Stochowi. W rywalizacji drużynowej nasi zachodni sąsiedzi zajęli drugie miejsca, za Austriakami.

W tegorocznej klasyfikacji generalnej PŚ najwyżej plasuje się właśnie Freund (1163 pkt / 3. miejsce), który wciąż liczy się w walce o Kryształową Kulę. Pozostali Niemcy plasują się poza czołową dziesiątką – Freitag jest 12. (546 pkt), Eisenbichler 14. (449 pkt), Kraus 17. (327 pkt), Neumayer 19. (313 pkt), Wellinger 40. (78 pkt), Wank 51. (40 pkt).

 

Źródło: informacja własna / DSV

 

Dodaj komentarz