You are currently viewing Mackenzie Boyd-Clowes wznawia karierę
Mackenzie Boyd-Clowes, fot . Julia Piątkowska

Mackenzie Boyd-Clowes wznawia karierę

Wszyscy kibice kanadyjskich skoczków mogą odetchnąć z ulgą. Mackenzie Boyd-Clowes, który w marcu 2014 r. postanowił przerwać karierę, zdecydował, że wraca do wyczynowego sportu. Zawodnik z Toronto został w trybie natychmiastowym dołączony do kanadyjskiej ekipy i pierwsze starty po przerwie może zaliczyć już latem.

 

Już latem Boyd-Clowes weźmie udział w obozach szkoleniowych w Europie i Calgary, aby jak najlepiej przygotować się do kolejnej zimy. Kanadyjczyk postanowił zaprzeczyć powszechnej teorii, według której zawieszenie kariery oznacza definitywny rozbrat ze sportem i podjął decyzję o powrocie na skocznię. Jak sam przyznaje, roczna przerwa pozwoliła mu nabrać sił i spojrzeć na skoki z innej perspektywy: – Potrzebowałem wolnego, aby odpocząć i naładować baterie. Dzięki temu uświadomiłem sobie, że tęsknię za konkursami, rywalizacją, fanami, kolegami z drużyny. Teraz wracam do treningu, a już zimą – na skocznię.

Swojego zadowolenia nie kryje też Gregor Linsig, szkoleniowiec ekipy zza Oceanu: – Mac to urodzony sportowiec. Gdy złapie formę, będzie skakał tak, jakby nigdy nie rozstał się ze skokami. Z niecierpliwością oczekuję jego powrotu – z nim nasza ekipa będzie silniejsza. 

Biorąc pod uwagę wyniki, jakie osiągali kanadyjscy skoczkowie minionej zimy, trudno dziwić się radości trenera z powodu powrotu Boyd-Clowesa. W sezonie 2014/2015 żaden z jego podopiecznych nie zdobył nawet punktu w Pucharze Świata. Niewiele lepiej wypadli też zawodnicy startujący w Pucharze Kontynentalnym: Dusty Korek zajął 102. miejsce z dorobkiem 19 punktów, a 6 lokat niżej znalazł się Trevor Morrice (12 punktów).   

Boyd-Clowes, zanim postanowił zawiesić swoją karierę, nie tylko zajął 55. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2013/2014 i z dorobkiem 62 oczek wyprzedził takich zawodników, jak Martin Koch czy Bjoern Einar Romoren, ale i uplasował się na 25. pozycji podczas olimpijskiego konkursu w Soczi na dużej skoczni. Najlepszy rezultat w Pucharze Świata osiągnął w styczniu 2014 roku na skoczni w Tauplitz/Bad Mitterndorf, zajmując 9. lokatę. W czerwcu 2012 roku zdołał też wygrać rywalizację w Stams w ramach cyklu Pucharu Kontynentalnego.

 

źródło: skijumpingcanada.com / informacja własna

 

Dodaj komentarz