You are currently viewing Finowie podali składy kadr, rok przerwy Koivuranty

Finowie podali składy kadr, rok przerwy Koivuranty

Koivuranta Anssi J.Piatkowska - Finowie podali składy kadr, rok przerwy KoivurantyFinowie są kolejną nacją, która zaprezentowała składy kadr na nadchodzący sezon. W ekipie Janiego Klingi i Kari Yliantilli nie brakuje niespodzianek. W drużynie narodowej znalazło się zaledwie trzech skoczków, wśród których jest kontynuujący karierę Ahonen. Do kadry A załapał się Olli, natomiast rok przerwy od skoków narciarskich postanowił zrobić Koivuranta.

 
11081147 708070782634563 5335993876639658298 n 300x200 - Finowie podali składy kadr, rok przerwy Koivuranty
Harri Olli, fot. Julia Piątkowska

reprezentacji narodowej Finlandii znalazło się trzech skoczków, którzy w minionym sezonie spisywali się najlepiej. W tym gronie są: Lauri Asikainen, Jarkko Maeaettae oraz Janne Ahonen.

Kadra A, której zawodnicy również będą pretendowali do startów w Letniej Grand Prix i Pucharze Świata znaleźli się: Antti Aalto, Sebastian Klinga, Niko Kytoesaho, Juho Ojala i Harri Olli. Opiekę nad tymi grupami będą sprawować wspólnie Jani Klinga i Kari Ylianttila.

Decyzję odnośnie swojej sportowej przyszłości podjął Anssi Koivuranta, który na co najmniej rok rozstanie się z czynnym uprawianiem skoków narciarskich. Wciąż niepewne są losy kariery zarówno Ville Larinto, jak i Samiego Niemi.

Dodatkowo w grupie "Lidl 2017", która została utworzona z myślą o Mistrzostwach Świata w narciarstwie klasycznym (Lahti 2017), ujęto 13 najbardziej perspektywicznych zawodników. Poprowadzą ich trenerzy: Jarkko Saapunki oraz Jukka Ylipulli.

 

Kadry fińskie na sezon 2015/2016:

  • Reprezentacja narodowa A: Janne Ahonen, Lauri Asikainen, Jarkko Maeaettae
  • Kadra A (Challengers Team): Antti Aalto, Sebastian Klinga, Niko Kytoesaho, Juho Ojala, Harri Olli
  • Trenerzy kadr: Jani Klinga, Kari Ylianttila
  • Drużyna "Lidl 2017": Andreas Alamommo, Janne Korhonen, Ville Korhonen, Aapo Lehtinen, Wili Loukasmaeki, Niko Loeytaeinen, Joni Markkanen, Eetu Merilaeinen, Eetu Nousiainen, Pyry Ruikka, Markus Virrantalo, Elias Vaenskae, Santeri Ylitapio
  • Trenerzy: Jarkko Saapunki, Jukka Ylipulli
 

źródło: hiihtoliitto.fi

 

Dodaj komentarz