You are currently viewing Dimitry Vassiliev kontuzjowany, przerwa Rosjanina

Dimitry Vassiliev kontuzjowany, przerwa Rosjanina

Vassiliev Dimitry Zakopane S.Piwowar - Dimitry Vassiliev kontuzjowany, przerwa RosjaninaDimitry Vassiliev, który miał w planach udział w letnich mistrzostwach Rosji trwających obecnie w Soczi, nabawił się kontuzji kolana, która wykluczy go z udziału w początkowej fazie sezonu zimowego. Doświadczony rosyjski zawodnik może mówić o sporym pechu, ponieważ w zeszłym roku również był zmuszony do przerwy spowodowanej urazem.

 

35-letni Vassiliev wziął udział w treningach poprzedzających konkurs na normalnym obiekcie w Soczi, jednak podczas lądowania jednego ze skoków poczuł ból w kolanie. Z tego powodu postanowił odpuścić udział w krajowym czempionacie.

Dopiero po szczegółowych badaniach okazało się, że jest to poważniejsza, odnowiona kontuzja. Vassiliev doznał uszkodzenia więzadła w kolanie i konieczna będzie operacja, a później intensywna rehabilitacja. Z tego powodu lider rosyjskiej drużyny nie weźmie udziału w konkursach Pucharu Świata w Klingenthal, Kuusamo i Lillehammer. Planowany jest jednak powrót skoczka na pucharowe zawody w rosyjskim Niżnym Tagilu (12-13 grudnia).

W minionym sezonie z powodu bolesnego urazu pleców, Vassiliev również odpuścił pierwszą cześć zimy i pojawił się w PŚ dopiero w Niżnym Tagilu.

 

źródło: rpsort.ru

 

Dodaj komentarz