You are currently viewing Trójka Czechów wystartuje w Engelbergu. Powrót Romana Koudelki
Roman Koudelka (fot. Julia Piątkowska)

Trójka Czechów wystartuje w Engelbergu. Powrót Romana Koudelki

Trener reprezentacji Czech Frantisek Vaculik ogłosił skład na zawody Pucharu Świata w Engelbergu. Do rywalizacji powraca najbardziej utytułowany reprezentant naszych południowych sąsiadów Roman Koudelka.

Tegoroczny sezon dla Czechów jest wyjątkowo nieudany. Do tej pory żadnemu z podopiecznych trenera Vaculika nie udało się zdobyć punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Najbliżej tego celu był Viktor Polasek, zajmując 36. miejsce w Ruce. Niepowodzeniem również zakończyły się mistrzostwa świata w lotach. W rywalizacji na mamucim obiekcie najwyżej sklasyfikowany został Cestmir Kozisek, który ukończył zmagania na 33. miejscu.

W Engelbergu po raz pierwszy w tym sezonie wystąpi najlepszy z Czechów Roman Koudelka. 31-letni zawodnik może mówić o sporym pechu. Odniesiony nie tak dawno uraz kolana wykluczył go z pierwszych startów w sezonie. Trzykrotny olimpijczyk w swojej karierze wygrał pięć pucharowych konkursów, łącznie jedenaście razy stając na podium. W szwajcarskiej miejscowości czeski skoczek najlepiej zaprezentował się w roku 2014, kiedy udało mu się dwukrotnie stanąć na podium. Ponadto popularny Elektricka sezon 2014/15 ukończył na 7. miejscu w klasyfikacji generalnej.

W zawodach drugoligowych w fińskiej Ruce, podobnie jak w Szwajcarii wystartuje trzech zawodników. Do zawodów „drugiej ligi” został przesunięty Filip Sakala, który tej zimy startował już w Pucharze Świata. Dodajmy, że młody Czech miał już okazję rywalizować w fińskiej miejscowości w PŚ. Niestety z powodu fałszywie dodatniego wyniku testu na COVID-19 nie mógł wystąpić w niedzielnej rywalizacji. Skład zespołu uzupełnią Frantisek Holik i Benedikt Holub.