You are currently viewing TCS Oberstdorf 2020 [VIDEO]: COVID-19 nie tylko w kadrze Polski!
Dawid Kubacki na ramionach Piotra Żyły i Kamila Stocha (fot. Julia Piątkowska)

TCS Oberstdorf 2020 [VIDEO]: COVID-19 nie tylko w kadrze Polski!

Organizatorzy pierwszego konkursu TCS 2020/2021 informują – koronawirus został zdiagnozowany nie tylko w polskiej drużynie. U kogo jeszcze zdiagnozowano COVID-19? I dlaczego ta ekipa nie została wycofana ze startu tak, jak Polacy? Szczegóły poniżej.

 

Przypominamy, że pozytywny wynik testu na COVID-19 uzyskał Klemens Murańka. Było to zaskoczeniem dla całego sztabu szkoleniowego oraz samych zawodników, ponieważ wszyscy testowali się tuż przed wyjazdem do Niemiec.

 

 

O godz. 15:00 rozpoczęła się konferencja prasowa organizatorów konkursu w Oberstdorfie. Poinformowali oni, że w ciągu 2 ostatnich dni w Oberstdorfie przeprowadzono aż 760 testów na koronawirusa. Wśród nich tylko 4 okazały się pozytywne. Niestety, jeden z nich był wynikiem testu Polaka. Co ciekawe, nie tylko w polskim teamie odnotowano przypadek zakażenia. Jednym z pozytywnych wyników otrzymał fizjoterapeuta gospodarzy. Sanepid niemiecki oświadczył, że fizjoterapeuta nie miał bliższego kontaktu z nikim z teamu w ciągu ostatnich kilku dni, więc nikogo nie zakwalifikował do grupy 1. kontaktu. W reprezentacji Polski wszyscy zostali określeni jako grupa 1. kontaktu, ze względu na wspólną podróż i spożywanie posiłków.

Pozostałe dwa pozytywne wyniki testu na koronawirusa mieli przedstawiciele organizatora zawodów. Są odizolowani.

Organizatorzy poinformowali, że w gestii Polskiego Związku Narciarskiego należy „zorganizowanie” kwarantanny Klemensa Murańki. Jeżeli PZN znajdzie sposób na bezpieczne przewiezienie skoczka do Polski, tak aby nie rozprzestrzeniał koronawirusa, może on odbyć kwarantannę w domu.

Na pytanie, co w przypadku gdy koronawirus zostanie zdiagnozowany u którego z zawodników między zawodami, organizatorzy odpowiadają, że to sanepid decyduje niezależnie, jak postępować z danym przypadkiem. Pracownicy sanepidu przeprowadzają wywiad z zakażoną osobą, określają grupy kontaktu i to oni decydują o kwarantannie.

Przedstawiciele organizatora zawodów w Oberstdorfie bardzo ubolewają nad tym, że w konkursie inaugurującym tegoroczny TCS, nie będzie mógł uczestniczyć zwycięzca sprzed roku – Dawid Kubacki.

 

Julia Piątkowska,
informacja własna

 

Dodaj komentarz