You are currently viewing Niemcy bez personalnych zmian w Ruce. Horngacher: „Zespół jest w dobrej formie”
Karl Geiger (Evgeniy Votintsev / LOC World Cup stage in Nizhny Tagil)

Niemcy bez personalnych zmian w Ruce. Horngacher: „Zespół jest w dobrej formie”

Stefan Horngacher po bardzo udanym inauguracyjnym weekendzie w Niżnym Tagile, nie zdecydował się na personalne zmiany w kadrze Niemców. W Ruce wystartuje więc ta sama szóstka, która punktowała w azjatyckiej części Rosji. – Zespół jest w dobrej formie, wszyscy są zdrowi i w dobrej mentalnej kondycji – komentował swój wybór 52-letni szkoleniowiec.

 

O pucharowe punkty na Rukatunturi (HS-142) powalczą: Markus Eisenbichler, Karl Geiger, Stephan Leyhe, Pius Paschke, Constantin Schmid i Andreas Wellinger. Nasi zachodni sąsiedzi w szampańskich nastrojach mogli opuszczać Rosję. Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest Geiger, a cała drużyna łącznie zdobyła najwięcej punktów, więc przewodzi stawce w Pucharze Narodów. – Wszyscy zdobyli punkty do Pucharu Świata i jedziemy do Ruki jako drużyna prowadząca w klasyfikacji drużynowej. Karl Geiger ma na sobie żółtą koszulkę i oczekiwania związane z występami w Ruce są wielkie. Ta skocznia jest odpowiednia dla moich podopiecznych, a skoki na tym obiekcie są naprawdę przyjemne. Warunki zazwyczaj się szybko zmieniają, ale w zasadzie jest to świetny obiekt i wszyscy na niego czekają – mówił z zapałem Horngacher.

Niewątpliwie u naszych zachodnich sąsiadów mogą panować dobre nastroje. Co jednak ciekawe, Geiger, który w Niżnym Tagile wygrał i był drugi, nie ukrywał zaskoczenia z uzyskanych wyników. – Jestem niezmiernie zadowolony z mojego występu w Rosji. Poszło mi naprawdę dobrze. Nie spodziewałem się, aż tak dobrych rezultatów. Teraz przyszedł czas Rukę, więc nie mogę się doczekać. Skocznia jest tam bardzo fajna, choć czasem trochę podstępna. Może być wietrznie, ale bardzo mi się to podoba i mam już tam kilka bardzo dobrych wyników – komentował lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Trudno się nie zgodzić z posiadaczem żółtego plastronu. 28-letni skoczek z Oberstdorfu, wziął udział w dziesięciu konkursach w Laponii. Co prawda nigdy jeszcze nie wskoczył tam na podium, ale od pięciu konkursów nie wypadł poza czołową dziesiątkę. Można więc śmiało umieścić go wśród głównych faworytów do zwycięstwa w Kraju Tysiąca Jezior. Ponadto w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej PŚ znajduje się obecnie piąty Eisenbichler.

Motywujące dla Niemców jest również to, że do szerokiej czołówki dołączyli skoczkowie „po przejściach”, czyli Stephan Leyhe i Andreas Wellinger. Dwójka wspomnianych zawodników zmagała się w poprzednim sezonie z kontuzjami i problemami z formą, po których podobno nie ma już większego śladu. Dodatkowo, warto zauważyć solidną postawę Piusa Paschke i Constantina Schmida. Niewątpliwie jest to szczególnie ważne w kontekście zbliżającego się noworocznego Turnieju Czterech Skoczni, podczas którego warto mieć wielu skoczków mających zwycięskie aspiracje. – Andreas Wellinger zdobył pierwsze punkty od dłuższego czasu. Pius Paschke poprawił się znacznie w ostatnim dniu, a młody Constantin Schmid również dobrze sobie radzi. Myślę więc, że jesteśmy w dobrej sytuacji i możemy spokojnie lecieć do Ruki. Pracujemy nad dalszą poprawą i ustabilizowaniem formy w kierunku naszego pierwszego celu w sezonie, którym jest Turniej Czterech Skoczni – zakończył trener liderów Pucharu Narodów.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że tylko nieliczne reprezentacje zdecydowały się na roszady w składzie przed drugim pucharowym weekendem. Wszak w środę z rosyjskiego Jekaterynburga wyruszył czarterowy lot do fińskiego Rovaniemi z prawie całą stawką, która startowała w Rosji. Ze względów logistycznych, dołączenie do pucharowej bańki byłoby więc pewnym wyzwaniem. Niestety na taki ruch musieli się zdecydować Polacy, u których pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa uzyskał Klemens Murańka. Jak wiemy, zakopiańczyka (który wciąż przebywa w klinice w Rosji) zastąpi w Ruce Aleksander Zniszczoł.

 

Skład reprezentacji Niemiec na PŚ w Ruce:

 • Karl Geiger (1. miejsce w PŚ 2021/2022),
 • Markus Eisenbichler (5. miejsce w PŚ 2021/2022),
 • Stephan Leyhe (13. miejsce w PŚ 2021/2022),
 • Pius Paschke (21. miejsce w PŚ 2021/2022),
 • Andreas Wellinger (26. miejsce w PŚ 2021/2022),
 • Constantin Schmid (29. miejsce w PŚ 2021/2022).

 

Program zawodów:

 • 26 listopada 2021 r. (piątek):
  • 14:30 – oficjalny trening,
  • 17:10 – kwalifikacje.
 • 27 listopada 2021 r. (sobota):
  • 15:15 – seria próbna,
  • 16:30 – konkurs indywidualny.
 • 28 listopada 2021 r. (niedziela):
  • 14:45 – kwalifikacje,
  • 16:15 – konkurs indywidualny.

 

Gabriel Bartelmus,
źródło: DSV / informacja własna

 

Skoki narciarskie Banner 1000x200 NOINN - Niemcy bez personalnych zmian w Ruce. Horngacher: "Zespół jest w dobrej formie"

 

Dodaj komentarz