You are currently viewing Klemens Murańka z negatywnym wynikiem testu na COVID-19. Polak może opuścić Rosję
Klemens Murańka (fot. Julia Piątkowska)

Klemens Murańka z negatywnym wynikiem testu na COVID-19. Polak może opuścić Rosję

Klemens Murańka, który ze względu na pozytywne testy na obecność koronawirusa, od poprzedniej soboty przebywał na kwarantannie w klinice w Jekaterynburgu, dopiero teraz będzie mógł opuścić Rosję. Dziś reprezentant Polski w końcu doczekał się dwóch z rzędu negatywnych wyników testu, co umożliwi mu powrót do kraju.

 

Dobre wieści napływają z Jekaterynburga. Klemens Murańka nareszcie otrzymał negatywne wyniki testów na obecność koronawirusa. Po dwóch takich rezultatach badań może się bez problemu udać do kraju i wystąpić w przyszły weekend w konkursach w Wiśle. Dotychczas Polak przebywał w rosyjskiej klinice, do której został odesłany po pozytywnym wyniku testu, który podano do wiadomości po kwalifikacjach przed pierwszym konkursem w Niżnym Tagile. Wraz z nim dodatnie rezultaty otrzymali Decker Dean oraz członek niemieckiego sztabu szkoleniowego.

Powtórne testy u Klemensa niestety nie przyniosły szczęśliwego rozstrzygnięcia, jak w ubiegłym sezonie w Oberstdorfie i zawodnik musiał pozostać w Rosji na kwarantannie. Podczas przedłużonego pobytu niedaleko granicy z Azją informował w mediach społecznościowych, że z jego samopoczucie jest w należytym porządku i nie dolegają mu żadne poważne objawy. W międzyczasie na zawody w fińskiej Ruce w jego miejsce powołany został Aleksander Zniszczoł, którego nominowano do kadry po zgrupowaniu w Falun, gdzie rywalizował o wolne miejsce z Kacprem Juroszkiem, Tomaszem Pilchem, Maciejem Kotem, Jarosławem Krzakiem i Pawłem Wąskiem, a także z juniorami –  Janem Habdasem oraz Arkadiuszem Jojko.

Pierwszy rosyjską kwarantannę opuścił Decker Dean, u którego najszybciej pojawiły się ujemne wyniki badań. „Wróciłem do domu po kilku frustrujących dniach. Dwa pozytywne testy PCR, trzy negatywne testy antygenowe, a następnie dwa negatywne testy PCR, bez żadnych objawów choroby przez ostatnie cztery dni” – informował na swoim profilu na Instagramie amerykański skoczek narciarski. Dwa dni dłużej potrwał pobyt Klemensa Murańki, u którego wciąż pojawiały się pozytywne wyniki testów. Dopiero dzisiaj, wraz z trenerem Radkiem Židkiem, zawodnik z Zakopanego będzie mógł udać się podróż powrotną do Polski. Jak informuje Polski Związek Narciarski, trwają właśnie przygotowania do podróży z Jekaterynburga.

Warto podkreślić, że nawet przebywając na kwarantannie w jekaterynburskiej klinice, Klemens Murańka starał się realizować pewne elementy treningowe.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Klimek Murańka (@klems221.5)

 

Karol Cześnik,
źródło: PZN / Instagram

 

Skoki narciarskie Banner 1000x200 NOINN - Klemens Murańka z negatywnym wynikiem testu na COVID-19. Polak może opuścić Rosję

 

Dodaj komentarz