You are currently viewing Wspólne zgrupowanie kadr narodowych mężczyzn w Austrii. Polacy trenowali w Ramsau i Bischofshofen
Piotr Żyła (fot. UVB Hinzenbach)

Wspólne zgrupowanie kadr narodowych mężczyzn w Austrii. Polacy trenowali w Ramsau i Bischofshofen

Za Biało-Czerwonymi kolejne zgrupowanie w sezonie przygotowawczym. Tym razem wszystkie kadry mężczyzn, na czele z zawodnikami Thomasa Thurnbichlera, udały się na wspólny obóz treningowy do Austrii.

 

Po czerwcowych zgrupowaniach w Słowenii, Austrii i Polsce przyszedł czas na kolejny obóz treningowy. Tym razem padło na Ramsau i Bischofshofen. Do Austrii udały się wszystkie grupy trenujące pod egidą Polskiego Związku Narciarskiego, na czele z najlepszą piątką Biało-Czerwonych – Kamilem Stochem, Piotrem Żyłą, Dawidem Kubackim Pawłem Wąskiem oraz Jakubem Wolnym. – W Austrii na robocie. Co nosicie jako strój służbowy? Ja jestem team dres – śmieje się Kamil Stoch. – Pozdrowienia z Ramsau – pisze na Instagramie Piotr Żyła. – Pozdrawiam z chyba najpopularniejszego progu na świecie. Kolejny obóz na pełnych obrotach – czytamy pod postem Aleksandra Zniszczoła z Bischofshofen.

Obóz w Ramsau i Bischofshofen był nie tylko okazją do treningu na skoczni i ćwiczeń siłowych, ale również jedną z ostatnich szans, aby przygotować się do startu w zawodach Letniego Grand Prix w Wiśle. Zanim nasi kadrowicze zainaugurują jednak sezon na igelicie czeka ich jeszcze jedno zgrupowanie. To właśnie na obiekcie im. Adama Małysza polscy skoczkowie będą trenować na kilka dni przed startem letniego cyklu. Zawodów w Wiśle nie może doczekać się trener główny kadry A. – Oczywiście, że pierwszy start w zawodach z polską flagą będzie trochę emocjonujący. Ale nie stresujący, czekam na to – zdradza Thomas Thurnbichler cytowany przez Michała Chmielewskiego z TVP Sport.

Warto wspomnieć że poza kadrami A, B oraz juniorami do Austrii udali się zawodnicy z grup regionalnych – Stefan Hula, Jarosław Krzak i Klemens Murańka, dla których było to pierwsze zagraniczne zgrupowanie w tym sezonie przygotowawczym.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kamil Stoch (@kamilstochofficial)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Piotr Żyła (@piotr_zyla_official)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Paweł Wąsek (@wasekpawel)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Maciej Kot (@maciejkot)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Aleksander Zniszczoł (@aleksander.zniszczol)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Tomasz Pilch (@tomasz.pilch.official)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kacper Juroszek (@kacper.juroszek)

 

Weronika Brodowska,
źródło: TVP Sport / Instagram / informacja własna

 

 

 

Dodaj komentarz