You are currently viewing Słowenki z jedną zmianą na Puchar Świata Pań w Lillehammer. Powrót weteranki do składu
Podium konkursu, od lewej: Križnar, Bogataj, Klinec (fot. FIS Ski Jumping World Cup Oberhof)

Słowenki z jedną zmianą na Puchar Świata Pań w Lillehammer. Powrót weteranki do składu

Słowenki w najbliższy weekend wracają do pucharowej rywalizacji. Drugim przystankiem w Pucharze Świata Pań jest norweskie Lillehammer, w którym konkursy odbędą się zarówno na skoczni normalnej, jak i na sąsiednim obiekcie dużym. Względem rywalizacji w Wiśle, w drużynie Zorana Zupančiča nastąpiła jedna zmiana.

 

LGP Wisla2021 kobiety 1konkurs fotJuliaPiatkowska NikaKriznar 300x200 - Słowenki z jedną zmianą na Puchar Świata Pań w Lillehammer. Powrót weteranki do składu
Nika Križnar (fot. Julia Piątkowska)

Inauguracja sezonu w Wiśle nie potoczyła się po myśli Słowenek. Żadna z podopiecznych Zorana Zupančiča nie zameldowała się na konkursowym podium, co w kontekście wcześniejszych, letnich konkursów na skoczni im. Adama Małysza było mocno zaskakujące. Dotychczasowa dominatorka beskidzkiego obiektu, Urša Bogataj, zajmowała lokaty w drugiej dziesiątce. Także Ema Klinec, po dalekich skokach w piątek, w kolejnych dniach nieco przygasła. Najlepszym rezultatem było 4. miejsce Niki Križnar w ostatnim dniu zmagań. – Dziewczyny z pewnością są zdolne do czegoś więcej. Podsumowując cały weekend, tak naprawdę możemy być zadowoleni tylko z kwalifikacji. Coś się stało w naszych głowach, mieliśmy jakieś problemy z nartami, może z materiałami – podsumowywał trener kadry narodowej po niedzielnym konkursie.

Teraz Słowenki skierują się do Lillehammer, gdzie w ubiegłym sezonie dobrze sobie radziły podczas turnieju Raw Air wygranego przez Nikę Križnar. 22-latka wraz z Uršą Bogataj dwukrotnie wspólnie stawały na podium, zajmując za każdym razem odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Jednakże grudniowe rywalizacje, w tym samym miejscu, równie udane nie były i tylko Bogataj znalazła się w najlepszej trójce konkursu na skoczni normalnej. Dzień później na obiekcie dużym najlepszym wynikiem było 4. miejsce Emy Klinec, a Bogataj i Križnar zajmowały odpowiednio szóstą i siódmą lokatę. Tym razem do Norwegii wybierają się z misją udowodnienia, że słabsze wyniki w Polsce były jedynie wypadkiem przy pracy. Względem składu w Wiśle, w drużynie powołanej na drugi weekend Pucharu Świata zaszła jedna zmiana. W miejsce Jerneji Repinc Zupančič pojawi się weteranka słoweńskich skoków pań, Maja Vtič. Triumfatorki Pucharu Narodów z ubiegłego sezonu, do najbliższej rywalizacji podejdą jako czwarta drużyna aktualnej klasyfikacji drużynowej.

 

Skład reprezentacji Słowenii na PŚ Pań w Lillehammer (2-4 grudnia):

  • Urša Bogataj (16. miejsce w PŚ Pań 22/23),
  • Nika Križnar (6. miejsce w PŚ Pań 22/23),
  • Ema Klinec (9. miejsce w PŚ Pań 22/23),
  • Nika Prevc (27. miejsce w PŚ Pań 22/23),
  • Katra Komar,
  • Maja Vtič.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Nika Križnar (@nika.kriznar)

 

Karol Cześnik
Źródło: Sloski.si

Dodaj komentarz