You are currently viewing Moritz Baer kończy karierę. „Dziękuję, do widzenia, to był zaszczyt”

Moritz Baer kończy karierę. „Dziękuję, do widzenia, to był zaszczyt”

Okres wiosenny w świecie skoków narciarskich to zazwyczaj ogłaszanie końców karier zawodniczych. Nie inaczej jest w tym roku: do Sandera Vossana Eriksena, Szymona Zapotocznego, czy Michelle Göbel dołącza Niemiec Moritz Baer. To kilkukrotny drużynowy mistrz kraju, który swego czasu punktował też w zawodach Pucharu Świata. 

 

25-letni Moritz Baer o zakończeniu przygody ze skokami poinformował poprzez swój profil na Instagramie. W krótkim, choć wymownym wpisie, przekazał następujący komunikat: „Dziękuję, do widzenia, to był zaszczyt”. Podczas sezonu 2022/2023 występował na arenach FIS Cupu. Druga połowa zimy to dosyć regularne punktowanie Niemca w tym cyklu, co pozwoliło mu zająć 53. miejsce w tabeli końcowej.

Baer w konkursie głównym Pucharu Świata zadebiutował 30 grudnia 2018 roku w Oberstdorfie, jako część grupy krajowej w Turnieju Czterech Skoczni. Uplasował się wówczas na 44. lokacie. Na pierwsze punkty zawodów najwyższej rangi musiał poczekać miesiąc, kiedy to w Sapporo ukończył zmagania na 29. pozycji. Kampanię 2019/2020 rozpoczął dosyć dobrze, bowiem „przeskakał” cały pierwszy period PŚ. Swój rekord życiowy ustanowił w marcu 2022, testując mamucią skocznię w Oberstdorfie (211,5 m). Niemiec zdobył również kilka medali w krajowych mistrzostwach. Głównie poszczycić się może złotym krążkiem z 2019 roku, kiedy w rywalizacji drużynowej reprezentował Bawarię razem z Karlem Geigerem, Markusem Eisenbichlerem i Constantinem Schmidem. Podia osiągał także na polskich skoczniach w Zakopanem i Wiśle podczas Letniego Pucharu Kontynentalnego, odpowiednio w 2018 i 2019 roku.

 

Wiktor Marczuk,
źródło: instagram.com/mobaer1997

Dodaj komentarz