You are currently viewing MORGENSTERN POWRACA DO SKAKANIA

MORGENSTERN POWRACA DO SKAKANIA

Morgenstern Thomas Innsbruck fot.Julia .Piatkowska - MORGENSTERN POWRACA DO SKAKANIAThomas Morgenstern, który minionej zimy zaliczył dwa poważne upadki, rozpoczął przygotowania do sezonu 2014/15. Nie jest to jednak równoznaczne z kontynuacją sportowej kariery, bo takowa decyzja jeszcze nie zapadła. W najbliższych tygodniach chce się skupić na technice skoku.

Tym razem przygotowania do sezonu będą zupełnie wyjątkowe. Wszystko co wydarzyło się zeszłej zimy sprawia, że przygotowaniom muszę poświęcić zdecydowanie więcej energii niż w przeszłości, muszę również odnaleźć w sobie zdecydowanie więcej motywacji. Co nie zmienia faktu, że na chwilę obecną przygotowuję się po prostu do najbliższego sezonu. Co do ostatecznej decyzji, czas pokaże – poinformował Morgi w jednym z wywiadów.

Co prawda 28-letni zawodnik z Austrii od czasu Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi nie oddał jeszcze żadnego skoku, jednak jak sam zapowiada nastąpi to w najbliższym czasie. Myślę, że zobaczycie mnie na skoczni za jakieś dwa, trzy tygodnie. Potem, przez kolejne trzy miesiące będę pracował na techniką skoków. Myślę, że dużo się wyjaśni w tym okresie. Mam nadzieję, że po tym czasie poznamy odpowiedź odnośnie mojej przyszłości – powiedział Thomas.

Jak już wspomnieliśmy, członek klubu SV Villach doznał dwóch poważnych upadków w ostatnim zimowym sezonie. Pierwszy przydarzył mu się w połowie grudnia na skoczni HS-142 w Titisee-Neustadt, a drugi na początku stycznia na mamucim obiekcie w Bad Mitterndorf, który to spowodował u Austriaka uraz czaszki, płuc, a także zaniki pamięci. Wszyscy wówczas myśleli, że to koniec kariery przemiłego skoczka. Za zgodą lekarzy i trenerów, Morgenstern pokazał sie jednak podczas olimpijskiej rywalizacji w Soczi, gdzie wraz z kolegami wywalczył drużynowe srebro. Były to jak na razie jego ostatnie skoki.

Źródło: fis-ski.com / skispringen.com

Dodaj komentarz