You are currently viewing Vassiliev zapowiedział kontynuację kariery do kolejnych igrzysk w 2018 roku

Vassiliev zapowiedział kontynuację kariery do kolejnych igrzysk w 2018 roku

vassiliev dimitry b.leja - Vassiliev zapowiedział kontynuację kariery do kolejnych igrzysk w 2018 rokuDimitry Vassiliev podjął decyzję o kontynuacji sportowej kariery. Doświadczony zawodnik ma zamiar rywalizować na skoczniach do kolejnych zimowych igrzysk olimpijskich w 2018 roku. Jednym z czynników, które spowodowały chęć dalszych występów, jest udana współpraca z nowym sztabem trenerskim na czele ze Słoweńcem Matjazem Zupanem.

 

Vasilliev rozpoczął występy w Pucharze Świata w sezonie 1998/1999. Kilkakrotnie stawał na pucharowym podium, a najlepsze wyniki odnosił w latach 2008/2009, kiedy to zajął 5. miejsce w klasyfikacji generalnej. Jednak od 2010 roku Vassiliev walczy z wciąż nawracającymi kontuzjami, które wyeliminowały go między innymi z udziału w zimowych igrzyskach w Vancouver. Olimpiady w Soczi również nie może zaliczyć do udanych występów, choć na dużej skoczni oddał najdłuższy skok ze wszystkich startujących zawodników.

Po przejęciu opieki nad kadrą przez trenera Matjaza Zupana, skoczek nabrał wiary w swoje możliwości i zapragnął wystąpić na kolejnej olimpiadzie.

Po tym, jak nie udało mi się odnieść sukcesu na olimpiadzie w mojej ojczyźnie, postanowiłem spróbować jeszcze na kolejnych igrzyskach. Dobrze rozumiemy się z nowym sztabem trenerskim. Plan treningów jest ciekawy, zróżnicowany, ale też wymagający – tłumaczy 34-latek.

Vassiliev zrezygnował z udziału w cyklu Letniej Grand Prix. Lato przeznaczył na leczenie kontuzji pleców, rehabilitację po operacji kolana i przygotowanie do sezonu zimowego.

Z powodu ciągłych komplikacji, dopiero niedawno skoczek rozpoczął normalne treningi na skoczni. Teraz, pod okiem trenerów, bierze udział w obozie szkoleniowym drużyny w Czajkowskim. Pierwszym konkursem, w którym weźmie udział doświadczony zawodnik będę Mistrzostwa Rosji, które w październiku odbędą się w Soczi.

Przypomnijmy, że Vassiliev ma teraz 34 lata, a podczas Igrzysk w Pyeongchang w 2018 roku będzie miał niespełna 38 lat.

 

Źródło: tramplin.perm.ru

 

Dodaj komentarz