You are currently viewing Rosjanie z Vassilievem i Avvakumovą na MŚ w Falun

Rosjanie z Vassilievem i Avvakumovą na MŚ w Falun

Vassiliev Dimitry WC.Bischofshofen.2015 fot.Julia .Piatkowska - Rosjanie z Vassilievem i Avvakumovą na MŚ w FalunPodczas gdy lada dzień skoczkowie wezmą udział w zawodach Pucharu Świata w Titisee-Neustadt, a za nieco ponad tydzień polatają na mamucie w Vikersund, Rosyjska Federacja Narciarska ogłosiła nazwiska skoczkiń i skoczków, którzy wezmą udział w Mistrzostwach Świata w Falun na przełomie lutego i marca.

 
Avvakumova Irina WC.Predazzo.2013 fot.Julia .Piatkowska 300x202 - Rosjanie z Vassilievem i Avvakumovą na MŚ w Falun
Irina Avvakumova, fot. Julia Piątkowska

Pewnych występu w światowym czempionacie jest już czterech skoczków. Są to: Dimitry Vassiliev, Vladislav Boyarintsev, Ilmir Hazetdinov i Mikhail Maksimochkin. Na miejsce rezerwowego zawodnika jest dwóch kandydatów - doświadzcony Denis Kornilov i Evgeniy Klimov, który nie tak dawno święcił triumfy na Zimowej Uniwersjadzie w Strbskim Plesie.

Najbardziej doświadczonym skoczkiem drużyny Sbornej jest Vassiliev, który w swojej karierze startował w siedmiu MŚ (od 1999 r.). Dla pozostałej nominowanej trójki będzie to debiut w imprezie tej rangi.

Pewne wyjazdu na MŚ w Szwecji są także trzy Rosjanki: liderka zespołu Irina Avvakumova, a także Sofya Tikhonova i Anastasiya Gladysheva.

Podczas ostatnich Mistrzostw Świata (Val di Fiemme 2013) Rosjanie nie zachwycili wynikami sportowymi. Najwyżej plasowali się: Vassiliev (28. miejsce na skoczni normalnej) i Kornilov (32. miejsce na skoczni dużej). W zmaganiach drużynowych nasi wschodni sąsiedzi zajęli dopiero 9. pozycję. W zmaganiach żeńskich Avvakumova jako najlepsza Rosjanka była na 13. miejscu. W rywalizacji mieszanej drużyna Sbornej była na 9. lokacie.

 

Źródło: tramplin.perm.ru

 

Dodaj komentarz