You are currently viewing Rosjanie ogłaszają kadry na przyszły sezon

Rosjanie ogłaszają kadry na przyszły sezon

Vassiliev Dimitry Zakopane S.Piwowar - Rosjanie ogłaszają kadry na przyszły sezonSkoczkowie powoli rozpoczynają przygotowania do kolejnego sezonu i w związku z tym szkoleniowcy ogłaszają nazwiska członków poszczególnych kadr. W ślad za Czechami poszli Rosjanie, informując, że w sezonie 2015/2016 narodowym programem szkoleniowym, finansowo wspieranym przez państwo, zostanie objętych ośmiu zawodników.

 

Zgodnie z regulaminami rosyjskiego Ministerstwa Sportu, tylko ośmiu reprezentantów może znaleźć się w głównej kadrze finansowanej z budżetu państwa, i tylu też skoczków zostało do niej włączonych. Na liście szczęśliwców znaleźli się: Dimitry Vassiliev, Vladislav Boyarintsev, Ilmir Hazetdinov, Evgeniy Klimov, Denis Kornilov, Mikhail Maksimochkin, Alexey Romashov oraz Roman Trofimow.

Do kadry rezerwowej trafili za to Anton Kalinitschenko, Aleksandr Bazhenov, Vadim Shishkin, Andrey Pachin, Egor Usashev, Denis Veselov, Aleksander Sardyko i Iwan Lanin.

Słabe wyniki podopiecznych Matjaza Zupana w minionym sezonie skłaniają szkoleniowca do wprowadzania zmian w przygotowaniach, skupiających się przede wszystkim na technice lotu: - Mamy już solidne podstawy w tej materii, ale przed nami wiele pracy. Zimą czekają nas liczne starty, więc już latem musimy ciężko pracować - podkreśla. Stawia też na pomoc profesjonalistów, zapowiadając współpracę z naukowcami z Uniwersytetu w Lublanie. Pierwszy obóz treningowy z ich udziałem zaplanowano w czasie letniego Pucharu Rosji w Czajkowskim. 

Przypomnijmy, że rosyjska federacja pozostawiła na stanowisku trenera kadry Matjaza Zupana, choć negatywnie oceniła efekty jego pracy. Najlepszy z Rosjan, Dimitry Vassiliev, zajął 34. miejsce w końcowej klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, zdobywając 145 punktów. Nowe metody treningowe mają przekonać włodarzy rosyjskich sportów zimowych, że szkoleniowiec wie, co robi, a jego podopieczni w przyszłości będą w stanie osiągać lepsze rezultaty.

 

źródło: tramplin.perm.ru

 

Dodaj komentarz