You are currently viewing Atle Pedersen Roensen zakończył sportową karierę

Atle Pedersen Roensen zakończył sportową karierę

Atle Pedersen Roensen CoC.Wisla .2013 fot.Bartosz.Leja  - Atle Pedersen Roensen zakończył sportową karieręNorweski skoczek narciarski Atle Pedersen Roensen, znany przede wszystkim z występów w Pucharze Kontynentalnym, postanowił zakończyć sportową karierę. Największym sukcesem niespełna 27-letniego zawodnika były trzy triumfy w konkursach tego cyklu. – Mam tylko dobre wspomnienia i dałem z siebie wszystko – ocenił.

 

Postanowiłem zakończyć moją karierę skoczka narciarskiego. Dziękuję bardzo za całe wsparcie. Mam tylko dobre wspomnienia i dałem z siebie wszystko. Teraz nadszedł czas na coś innego niż skoki narciarskie – napisał na swoim oficjalnym profilu na facebooku.

Największe sukcesy Roensen osiągał w zawodach z cyklu Pucharu Kontynentalnego. W latach 2008-2015, 10 razy stawał w nich na podium (m.in. w Wiśle i Zakopanem). W sezonie 2012/13 zajął nawet 4. lokatę w generalnej klasyfikacji PK. W Pucharze Świata reprezentant klubu Eidsvoll IF pojawiał się sporadycznie. Najwyżej, na 11. miejscu, uplasował się podczas konkursu w Bischofshofen w 2012 roku. Wtedy to w generalnej klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni zajął 29. lokatę, a w „generalne” PŚ sezonu 2011/12 zajął 45. miejsce.

Roensen dwukrotnie wziął udział w mistrzostwach świata juniorów (Kranj 2006, Zakopane 2008). W Słowenii zajął 12., a w Polsce 20. miejce indywidualnie. Były to jego jedyne występy w imprezach rangi mistrzowskiej.

 

źródło: facebook.com / informacja własna

 

Dodaj komentarz