You are currently viewing Czterech Rosjan na zawody LGP w Wiśle

Czterech Rosjan na zawody LGP w Wiśle

Shishkin Vadim CoC.Seedeld.2015 fot.Julia .Piatkowska - Czterech Rosjan na zawody LGP w WiślePo ostatnich sesjach treningowych, które Rosjanie odbyli u siebie w kraju, trener Matjaz Zupan podjął decyzję dotyczącą składu drużyny na zawody Letniej Grand Prix w Wiśle-Malince. Na skoczni im. Adama Małysza zaprezentuje się czterech reprezentantów ekipy Sbornej. Do drużyny w ostatniej chwili dołączył 19-letni Vadim Shishkin.

 

W gronie Rosjan, którzy byli brani pod uwagę przy ustalaniu składu na inaugurację LGP było sześciu skoczków. Ostatecznie w rywalizacji w Wiśle wezmą udział: Vladislav Boyarintsev, Denis Kornilov, Mikhail Maksimochkin oraz Vadim Shishkin, dla którego będzie to debiut w zawodach najwyższej rangi na igielicie. Junior reprezentujący klub narciarski z Niżnego Tagilu zrobił dobre wrażenie na sztabie szkoleniowym podczas ostatnich dni treningów.

Jak już wspominaliśmy, w Polsce nie pojawi się najbardziej doświadczony rosyjski zawodnik, Dimitry Vassiliev, który tego lata skupi się na treningu i przygotowaniach do zimy. 35-letni skoczek w międzynarodowych zmaganiach pojawi się dopiero podczas zawodów LGP w Czajkowskim (5-6 września 2015 r.).

 

źródło: tramplin.perm.ru

 

Dodaj komentarz