You are currently viewing 7 Polaków na PK i PŚ, czyli kwoty startowe na kolejny period zmagań

7 Polaków na PK i PŚ, czyli kwoty startowe na kolejny period zmagań

polacy - 7 Polaków na PK i PŚ, czyli kwoty startowe na kolejny period zmagańZmagania na igelicie dobiegły końca, zamykając drugi period sezonu 2015/16. Jego wyniki wyznaczyły liczbę zawodników, które poszczególne kraje będą mogły nominować na konkursy Pucharu Świata i Pucharu Kontynentalnego na początku zimy. Dzięki wysokim lokatom zajmowanym latem polscy skoczkowie wywalczyli limit 7 zawodników w obu cyklach.  

 

Puchar Świata

Kwoty startowe na Puchar Świata wyznacza Światowa Lista Rankingowa (WRL). Wśród 55 najlepszych zawodników znalazło się 6 reprezentantów Austrii, Japonii, Niemiec, Słowenii i Norwegii. Maksymalną kwotę siedmiu skoczków będą jednak mieli tylko Polacy i Norwegowie. Mimo że tylko pięciu biało-czerwonych uplasowało się w „55” WRL, to w trzecim periodzie sezonu 2015/16 będzie mogło starować aż siedmiu naszych reprezentantów. Wszystko dlatego, że w czołowej trójce klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego znaleźli się dwaj Polacy, czyli Dawid Kubacki i Maciej Kot, powiększając tym samym kwotę startową na PŚ do 7 skoczków. W taki sam sposób przysłużył się Norwegom Daniel-Andre Tande, dlatego też podopieczni Aleksandra Stoeckla i Łukasza Kruczka jako jedyni będą mogli skorzystać z maksymalnej możliwej kwoty. Na światowych skoczniach pojawi się też po 4 skoczków z Rosji, Finlandii, Czech i Szwajcarii. Zaszczyt startu będzie przysługiwał trzem Francuzom, a pozostałe kraje będą mogły liczyć na zdobycze punktowe dwóch reprezentantów. Powyższe kwoty startowe będą obowiązywać podczas konkursów w Klingenthal, Kuusamo, Lillehammer, Niżnym Tagilu oraz Engelbergu.

Limity na III period sezonu PŚ 2015/16
Kraj
Limit w PŚ
Norwegia
7
Polska
7
Austria
6
Japonia
6
Niemcy
6
Słowenia
6
Czechy
4
Finlandia
4
Rosja
4
Szwajcaria
4
Francja
3
pozostałe
2

 

Puchar Kontynentalny  

Zgodnie z Kontynentalną Listą Rankingową (CRL) limit sześciu zawodników na trzeci period Pucharu Kontynentalnego uzyskali Polacy, Norwegowie, Austriacy, Niemcy i Słoweńcy. Dodatkowe kwoty z tytułu wysokich lokat w rywalizacji w ramach FIS Cup wywalczyli Polacy, Niemcy i Słoweńcy, i to oni będą mogli poszczycić się siedmioosobowym składem w pierwszych zimowych konkursach PK. Tym samym biało-czerwoni w obu rangach zawodów będą mogli wystawić największą, 14-osobową kadrę. Z pozostałych krajów wystartuje po trzech skoczków. Przedstawione limity będą obowiązywać podczas konkursów w Renie i Rovaniemi.

Limity na III period sezonu PK 2015/16
Kraj
Limit w PŚ
Niemcy
7
Polska
7
Słowenia
7
Austria
6
Norwegia
6
pozostałe
3

 

informacja własna 

 

Dodaj komentarz