You are currently viewing Kenneth Gangnes z kolejnym zerwanym więzadłem, operacja za Norwegiem
Kenneth Gangnes, fot. Bartosz Leja

Kenneth Gangnes z kolejnym zerwanym więzadłem, operacja za Norwegiem

Kontuzje zbierają kolejne żniwo – w czasie treningu na normalnej skoczni w austriackim Stams urazu nabawił się Kenneth Gangnes. Po lądowaniu na 111. metrze doznał zerwania więzadła krzyżowego w lewym kolanie. Obecnie przykrą informację potwierdził już Norweski Związek Narciarski, a w klinice w Innsbrucku trwa operacja 27-letniego skoczka.

Niestety, potwierdziły się informacje podawane początkowo przez serwis neveitalia.it – Kenneth Gangnes zaliczył groźny upadek podczas porannego treningu na normalnej skoczni w austriackim Stams. Zawodnik upadł tuż po lądowaniu i nie był w stanie wstać o własnych siłach. Jak potwierdził Norweski Związek Narciarski w oficjalnym oświadczeniu, ich reprezentant zerwał więzadło krzyżowe w lewym kolanie. 

Trzeciemu zawodnikowi klasyfikacji generalnej cyklu Pucharu Świata w sezonie 2015/2016 bardzo szybko udzielono pierwszej pomocy. Od razu zastosowano okłady z lodu na kolano, a następnie przewieziono zawodnika do szpitala w Innsbrucku, gdzie właśnie trwa operacja zerwanego więzadła.

Wydaje się, że tak grożny dla skoczka uraz wykluczy go z udziału w zmaganiach w kolejnym sezonie, a co za tym idzie, z walki o medale światowego czempionatu w Lahti. – Nie sądzę, byśmy mogli mieć większe oczekiwania wobec Kennetha w czasie nadchodzącej zimy – przyznał Clas Brade Braathen, dyrektor sportowy skoków narciarskich w norweskiej federacji, dodając: – Musimy skupić całą nasza energię, by znów wrócił na skocznię, i zapewnić, że skoczkowie zrobią wszystko, by mógł skakać w najlepszej ekipie na świecie

Sytuację swojego podopiecznego skomentował także trener Alexander Stoeckl. – Nie jest to dobra informacja ani dla Kennetha, ani dla drużyny narodowej, jednak nie mamy na to wpływu. Być może będzie mógł wrócić na zakończenie sezonu

Przypomnijmy, że nie są to pierwsze problemy zdrowotne w karierze 27-letniego podopiecznego trenera Alexandra Stoeckla. W 2010 roku zerwał więzadło krzyżowe w prawym kolanie i musiał poddać się operacji. Taka sama sytuacja miała miejsce trzy lata później, a Norweg po raz kolejny musiał przejść zabieg i rehabilitację. Dla wielu osób związanych ze światem skoków jego powrót do wyczynowego sportu był nie lada osiągnięciem. Czy teraz Norweg znów zadziwi swoich rywali i trenerów?

źródło: skiforbundet.no

 

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Czytelnik

    Nie widziałem jeszcze drożnego urazu

    1. Kasia Nowak

      My też nie – dziękujemy za czujność i wnikliwą lekturę, poprawione 😉

Dodaj komentarz